Управління ЖКГ оголосило конкурс на оператора платних автопарковок у Полтаві

Полтавська влада оголосила конкурс на оператора 13 платних автопарковок

У газеті «Полтавський вісник» опубліковано інформацію Управління житлово-комунального господарства Полтавської міськради про проведення конкурсу з визначення операторів для паркування транспортних засобів у Полтаві.

У преамбулі говориться, що конкурс проводиться відповідно до Правил паркування транспортних засобів, затверджених постановою Кабміну № 1342 від 3 грудня 2009 року (зі змінами), а також відповідно до Положення про паркування транспортних засобів у Полтаві.

Конкурс оголошено на 13 об’єктів:

 1. вул. Грушевського (від вул. Мазепи до кінця ринку «Мотель») — 25 місць;
 2. вул. Соборності (від вул. Гоголя до вул. Стрітенської) — 23;
 3. вул. Котляревського (від вул. Леніна до будинку № 11) — 45;
 4. вул. Європейська (від вул. Небесної сотні до буд. № 9) — 29;
 5. вул. Площа Слави (по колу та праворуч) — 76;
 6. вул. Привокзальна (біля перону для приміських потягів) — 13;
 7. вул. Чорновола (вул. Шевченка — вул. Пушкіна) — 13;
 8. вул. Шевченка (перехрестя з пров. Тупий — вул. Європейська) — 29;
 9. вул. Чорновола (вул. Остапа Вишні — вул. Героїв-чорнобильці) — 30;
 10. вул. Новий базар (залізний ринок) — (вул. Героїв-чорнобильців — вул. Шевченка) — 31;
 11. вул. Героїв-чорнобильців (вул. Новий Базар — вул. Європейська) — 18;
 12. вул. Героїв-чорнобильців (вул. Європейська — обласна лікарня) — 20;
 13. вул. Новий Базар (речовий ринок) — вул. Героїв-чорнобильців — вул. Шевченка) — 36.

Окрім платних місць на кожній парковці передбачені й безплатні, але їх значно менше. Режим роботи майданчиків для паркування — з 7 години ранку до 20 години. Переможець конкурсу отримає право на влаштування та обладнання майданчиків для паркування терміном на 3 роки.

Серед умов конкурсу — майданчики повинні позначатися дорожніми знаками та суцільною синьою (білою) смугою на проїзній частині і на бордюрі. На парковках повинна бути інформація про оператора (найменування, адреса, контактні телефони), вартість послуги та спосіб її здійснення. Майданчики обов’язково повинні бути обладнані паркувальними автоматами з розрахунку не менш як один автомат на 20 місць для паркування з обох боків вздовж проїзної частини вулиці.

Переможець конкурсу протягом 20 календарних днів після проведення конкурсу має подати на затвердження виконкому тарифи на надання послуг з утримання парковок.

Документи на конкурс приймаються до 9-ї години 23 квітня 2018 року управлінням ЖКГ Полтавської міськради за адресою: вул. Стрітенська,19, каб. 34, тел. 609447. Розкриття конвертів відбудеться о 10 годині 24 квітня 2018 року в управлінні ЖКГ, на засіданні конкурсного комітету виключно в присутності претендента або вповноваженої ним особи.

Паркувальний КП «Полтава-Сервіс» | Фото з архіву «Полтавщини» Паркувальний КП «Полтава-Сервіс» | Фото з архіву «Полтавщини»

Нагадаємо, що до 1 січня 2012 року, коли вступила в силу згадана постанова Кабміну про порядок парковки автомобілів (яка передбачала обов’язкову наявність паркоматів), плата за паркомісце у Полтаві складала 50 коп за годину, що було збитковим для КП «Полтава-Сервіс», яке збирало плату на комунальних парковках. Міський голова Полтави Олександр Мамай повідомляв, що на оптимальний рівень в 2-3 грн за годину можна вийти, коли курс долара становитиме 20-30 грн.

Із січня 2012 року усі парковки у Полтаві знову стали безкоштовними, тому що обов’язкових автоматів у влади не було. Після цього близько 30 паркувальників «Полтава-Сервісу» залишились без роботи.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»