Управління культури Полтавської ОДА вп’яте привітало полтавців із Днем Незалежності концертом на Білій Альтанці

Камерний оркестр Полтавської обласної філармонії імені Дмитра Ахшарумова Камерний оркестр Полтавської обласної філармонії імені Дмитра Ахшарумова

Учора музиканти камерного оркестру Полтавської обласної філармонії імені Дмитра Ахшарумова на чолі з художнім керівником Олександром Абрамовим близько двох годин тішили відпочиваючих виступами під відкритим небом — вітали з Днем Державного Прапора та Днем Незалежності України. Ініціатор заходу — управління культури Полтавської облдержадміністрації.

Концерт розпочався близько 20 години. На майданчику перед Ротондою в кілька рядів розмістили стільці, влаштувавши імпровізовану глядацьку залу. Не зважаючи на похмуру погоду, охочих до класичної музики виявилося ледь не втричі більше, тож молодь заполонила решту простору позад сидінь.

— Вже п’ятий рік ми даруємо такі вечори щороку на День Незалежності. Це дуже вишукано і по-європейськи. Україна — європейська країна. Ми йдемо в Європу, а там дуже часто практикуються заходи такого рівня, тож і ми приєдналися. Сподіваємося, полтавці отримають задоволення, але й самі артисти дуже надихаються концертами на відкритому просторі, — говорить художній керівник Полтавської обласної філармонії Світлана Кравченко.

Соліст філармонії Олександр Дубовий Соліст філармонії Олександр Дубовий

На концерті На концерті

У концерті взяв участь і соліст філармонії, протодиакон Свято-Макарівського кафедрального Собору Олександр Дубовий:

— За чотири роки роботи у філармонії вже втретє беру участь у цьому заході. 

Погода не завадить людям прийти. Олександр зізнається, що восени в обласному театрі імені Гоголя планує провести сольний концерт — вечір романсу з роялем на сцені. Говорить, іноді бачить голову ОДА Валерія Головка на своїх концертах. Полтавців обіцяє обов’язково запросити. Зазначає, Полтавщина вже хоче романсу.

Здивувала глядачів вишуканим мецо-сопрано і гостя з Черкас — Заслужена артистка України Олена Мальцева. Це звання їй присвоїли шість років тому на 20-річчя Незалежності, тож відзначає сьогодні подвійне свято.

Заслужена артистка України Олена Мальцева Заслужена артистка України Олена Мальцева

Ведуча читає вірш Ліни Костенко Ведуча читає вірш Ліни Костенко

Художній керівник Полтавської обласної філармонії Світлана КравченкоХудожній керівник Полтавської обласної філармонії Світлана Кравченко

Вони з чоловіком нещодавно переїхали до Полтави, одже місто поповнилося ще одним талантом. Спершу, говорять, бували тут на міжнародних конкурсах — брали участь самі й возили учнів:

— Саме Полтава, подобається вже багато років. Сюди запрошувала ще Раїса Кириченко, але були молодими, боялися, — зізнається артистка. — Захоплюємося цим містом, позитивними людьми, культурою, яка тут вирує. 

Чекав на полтавців ще один сюрприз. Оскільки 2017 рік оголошено роком Японії в Україні, до Полтави завітала делегація з Японії — учні й колишні студенти школи мистецтв з Японії «Моенокай» — музиканти, актори, танцюристи. Тож їхня скрипалька підготувала власний номер. За словами ведучих, має бути щось екзотичне.

Гості з Японії Гості з Японії

Управління культури Полтавської ОДА запросило гостей виступити ще 25 серпня на сцені обласного театру. Днями планують виступи в Миргороді та Пирятині.

Загалом артисти виконали близько тридцяти композицій. У перервах між виступами звучали вірші Ліни Костенко, Василя Симоненка, Бориса Олійника — про Україну, щастя, любов, роди́ну.

Крім класичної музики, звучала популярна — танго, вальс, джаз та більш сучасні українські й іноземні твори, що також претендують на звання класики. Так Олександр Дубовий виконав пісню Френка Сінатри «My Way», вперше представлену широкій публіці у 1969 році.

Людей, говорять організатори, чекали ще більше, але погода дещо завадила — злякалися можливої зливи. Втім відпочиваючі підходили протягом усього концерту, поступово заповнюючи площу.

Прес-служба Полтавської ОДА