Уповноважений Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні відвідав Полтаву

Керівництво міста зустрічається з Уповноваженим СММ ОБСЄ в Україні Вінсентом Годбійоном Керівництво міста зустрічається з Уповноваженим СММ ОБСЄ в Україні Вінсентом Годбійоном

Сьогодні, 28 лютого, очільник Полтави Олександр Мамай зустрівся з Уповноваженим Спеціальної моніторингової місії Організації безпеки та співробітництва в Європі в Україні Вінсентом Годбійоном. У зустрічі також взяла участь заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Ольга Борисенко.

Мета візиту Уповноваженого — поспілкуватися з керівництвом міста про економічну та політичну ситуацію в Полтаві, дотримання прав людини, безпеку громадян.

Вінсент Годбійон зазначив, що Спеціальна моніторингова місія в Україні — це понад 700 спостерігачів з 44 країн, які працюють на території всієї країни:

— Наша функція — спостерігати за ситуацією в Україні, робити регулярні звіти на основі власних спостережень та встановлених фактів. Це все, що стосується наслідків конфлікту на Сході для економіки країни в цілому.

Під час робочої зустрічі обговорили питання соціального захисту та підтримки населення, стан економічного розвитку міста, питання тарифів на житлово-комунальні послуги, оформлення населенням житлових субсидій.

Міський голова зазначив, що зростання тарифів найбільше «б’є» по гаманцям звичайних людей, пенсіонерів, молоді. У зв’язку з цим збільшується кількість полтавців, як оформлюють житлові субсидії.

Разом з тим, очільник міста підкреслив, що міська влада впроваджує заходи для підвищення енергоефективності, зокрема, в міських закладах освіти, медицини, культури, спорту.

— Розумне й ефективне використання енергетичних ресурсів для населення — це зменшення витрат на комунальні послуги та економія ресурсів для країни в цілому, — зазначив Олександр Мамай.

Гість цікавився й темою децентралізації влади, на що Олександр Мамай зауважив, що завдяки цій реформі органи місцевого самоврядування отримали більше повноважень:

— Оскільки саме до них людям і ближче, й простіше звертатися, то комунікація влади з громадою функціонує дієвіше.

Довідково: Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ покликані сприяти зменшенню напруження, становленню миру, стабільності та безпеки. З метою сприяння діалогу на місцях місія взаємодіє з органами влади усіх рівнів, а також з громадянським суспільством, етнічними та релігійними групами та місцевими громадами. Місія збирає інформацію та готує регулярні звіти про ситуацію з безпекою, встановлює та повідомляє факти щодо конкретних інцидентів, включно з тими, що стосуються заявлених порушень основоположних принципів ОБСЄ (джерело — www.osce.org).

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради