Уляна Супрун пояснила, чому чоловіки живуть на десять років менше за жінок

” – Жінки набагато частіше доживають вік самі — тривалість життя чоловіків менша, ніж жінок, майже в усіх країнах. Але Україна, на жаль, є одним із лідерів за цим показником” – пише у своєму блозі Уляна Супрун. У дописі вона намагається пояснити це явище і надати корисні рекомендації:

– Чоловіки в Україні живуть на 10 років менше за жінок, і через це середня тривалість життя в Україні становить лише 72 роки. Випереджають нас у цьому рейтингу лише Росія, Білорусь, Литва, Латвія і Сирія. До прикладу, у ЄС різниця становить лише 5,4 роки, а середня тривалість життя там — 81 рік.

У чому ж причина такою разючої різниці? Ні, не в системі охорони здоров’я, рівні достатку чи екологічних проблемах. Адже тоді б не було гендерних відмінностей. Найчастіше вбивають чоловіків серцево-судинні хвороби, які втім не з’являються нізвідки. Причина — в сукупності факторів, які втім можна узагальнити способом життя. Вбивають чоловіків передусім алкоголь, куріння, харчування та доволі поширене зневажливе ставлення до свого здоров’я.

Останнє насправді є чи не найбільш небезпечною тенденцією. Адже у віці 50 років бодай одну хронічну хворобу мають 37% чоловіків і 47% жінок. Але жінки рідше помирають від цього передчасно. Вони частіше користуються медичним послугами, ретельніше дотримуються рекомендацій медиків і стежать за своїм раціоном. Те саме стосується регулярного вживання алкоголю в надмірних кількостях, а також дотримання базових правил безпеки.

Можливо, обережність дехто помилково сприймає антонімом мужності. Але смертей від нещасних випадків, інфекційних хвороб, захворювань дихальної й сечостатевої систем та шкіри може бути менше, якщо чоловіки будуть користуватися пасками безпеки в авто, а не ставитимуть заглушки, робитимуть щеплення та регулярно відвідуватимуть лікаря.

Більше про те, чому українські чоловіки живуть значно менше за жінок — у статті Daria Ozerna та Andriy Kosetsky для Тиждень http://bit.ly/2kNxbeH

Глобально змінити ситуацію за допомогою медицини, на жаль, теж не вийде. Працювати необхідно над звичками та ставленням до здоров‘я. Для цього зокрема ми створили Центр громадського здоров‘я — інституцію, яка на загальнонаціональному рівні буде формувати в Україні здорову культуру.

Як запобігти серцево-судинним хворобами: http://bit.ly/2lWazZq

Поради, які допоможуть берегти здоров’я: http://bit.ly/2kKcYpW

Як харчуватися корисно та доступно: http://bit.ly/2kMPDUB

Чому варто користуватися пасками безпеки: http://bit.ly/2lUdMsQ

Чому варто робити щеплення: http://bit.ly/2mcmToB