«Укргазвидобування»: 4 млрд доларів для України, 4 млрд гривень — для Полтавщини

Малий і середній бізнес Полтавщини та інших областей може заробити значні суми завдяки продажу товарів та послуг підрозділам АТ «Укргазвидобування».

Про це сьогодні говорили представники компанії та сервісних фірм і на конференції для постачальників, яка відбулася у приміщення ПНТУ імені Ю. Кондратюка.

— У нас амбітні плани, але нам потрібна ваша допомога. На ринку товарів і послуг Полтавщини й України багато наших потреб, але мало ваших пропозицій. Крім того, ми плануємо віддати на аутсорс всі закупівлі товарів і послуг, які не стосуються безпосередньо видобутку вуглеводнів. Наприклад, виставляємо на тендери послуги з перевезення наших співробітників як автобусами, так і невеликими транспортними засобами. У нас амбітні плани щодо буріння — і тому потрібні хороші дорожники та будівельники, які облаштують наші майданчики перед початком робіт. Ще потрібні фахівці з благоустрою — зверніть на це увагу представники дрібного бізнесу. Запрошую до співпраці всіх бажаючих у згаданих на інших сферах, — серед іншого зазначив директор ГПУ «Полтавагазвидобування» Євген Палєнка як один з організаторів конференції.

Зустріч відбулася у форматі презентацій з боку керівників АТ «Укргазвидобування» та їхніх відповідей на запитання чинних та потенційних постачальників із зали.

Виступаючі говорили про виробничі плани та технічну політику компанії на 2018-2019 роки, ділилися важливою інформацією у сфері закупівель.

Виступаючі говорили про виробничі плани та технічну політику компанії на 2018-2019 роки

Зокрема, АТ «Укргазвидобування» готує два масштабні проекти у сфері переробки вуглеводнів: як для своїх потреб компанії, так і на продаж українським споживачам. Йдеться про будівництво двох нових заводів: з виробництва метанолу в Машівському районі на Полтавщині та з виробництва пропан-бутану біля Краснограду на Харківщині. Обидва з’являться орієнтовно через три роки.

Керівники згадали про цікаві цифри, які показують готовність АТ «Укргазвидобування» інвестувати в інтенсифікацію видобутку. Так, компанія у 2017 році збільшила видобуток природного газу порівняно з 2016 роком на 4,4% до 15,25 млрд кубометрів. Це рекордний показник за останні 24 роки. Компанія сплачує 6% від суми всіх податків в Україні.

Але АТ «Укргазвидобування» не тільки одна з найбільших компаній з видобутку вуглеводнів і сплати податків. Товариство — серед найбільших покупців різноманітних товарів та послуг. І компанія зацікавлена в тому, щоб придбати їх нормальної якості й оперативно. А також у тому, щоб цей процес був прозорим, чесним і відкритим.

У 2014 році підприємство закупило послуг та продукції на суму 300 млн доларів, а до 2020 року включно вартість всіх закупівель сягне 3 млрд доларів. У наступному році прогнозований обсяг коштів, які компанія готова витратити на ці потреби, складе вже 4 млрд доларів в цілому по Україні. Про це повідомив директор з матеріально-технічного постачання та закупівель Фелікс Черни.

Скільки із згаданих закупівель пройде на Полтавщині? Підприємства і організації можуть заробити більше ніж 4 млрд гривень.

— Загальний макроекономічний коефіцієнт — 5. Тобто, якщо ми витрачаємо 4 млрд грн на теренах Полтавщини на закупівлі, то протягом року маємо близько 20 млрд грн ланцюжкових закупівель. Чудовий макроекономічний ефект. Це заробітні плати, це прибуток для підприємців, це сплачені податки для бюджету, — вважає Євген Палєнка.

Директор ГПУ «Полтавагазвидобування» Євген Палєнка Директор ГПУ «Полтавагазвидобування» Євген Палєнка

Але галуззю з видобутку вуглеводнів цікавляться не тільки вітчизняні постачальники товарів і послуг, а й іноземні. Серед них найбільш помітною на конференції була делегація з Китаю.

— Наша компанія на ринку Центральної Азії та Європи працює багато років. Україна цікава для нас тому, що ми бачимо зростання видобутку газу і нафти — а значить, ви можете замовити у нас певні сервісні послуги, — повідомив Чжан Сікунь, регіональний менеджер китайської компанії Anton Oilfield Services (Group) Ltd.

Директор з комунікацій «Укргазвидобування» Володимир Гайдаш підтверджує: галуззю цікавляться сервісні компанії — філії міжнародних із 20 країн світу.

Директор з комунікацій «Укргазвидобування» Володимир Гайдаш Директор з комунікацій «Укргазвидобування» Володимир Гайдаш

— Для нас це добре, бо ми таким чином залучаємо міжнародні технології. З іншого боку, іноземні компанії не дають розслаблятися українським постачальникам. Один із прикладів — на теренах Полтавщини бурить китайський підрядник ТОВ «Бейкен енергетика Україна» (дочірня компанія Xinjiang Beiken Energy Engineering Co, — Авт.). Бурить дуже швидко, з випередженням плану. Також можна навести хороший приклад хорватської компанії Crosco Integrated Drilling & Well Services Ltd, — зазначає Володимир Гайдаш.

Загалом в АТ «Укргазвидобування» зацікавлені у балансі: дати роботу як українським, так і іноземним постачальникам.

Нагадаємо, Україна втратила 4 млрд гривень через недовидобуток газу на Полтавщині.

Анна ДОВГОШЕЙ