Україну здатна врятувати стратегія швидкого економічного розвитку, — Тарута

Лише комплексна стратегія економічного росту може допомогти Україні досягти процвітання. Про це розповів народний депутат України, засновник політичної партії «Основа» Сергій Тарута під час візиту до Полтави разом із командою партії.

Під час свого перебування в Полтаві представники партії «Основа» — засновник партії Сергій Тарута, її голова — Андрій Ніколаєнко, члени команди Володимир Полочанінов та Катерина Вайдич відвідали ПАТ «Полтавський тепловозоремонтний завод» та АТ «Полтавський турбомеханічний завод», де поспілкувалися із працівниками та вивчали проблеми підприємств, і обговорили перспективи розвитку країни із представниками малого і середнього бізнесу в Інституті розвитку міста.

На Полтавському тепловозоремонтному заводі його керівництво та працівники озвучили народному депутату України Сергію Таруті та голові партії «Основа» Андрію Ніколаєнку ключову проблему: люди абсолютно не розуміють, в якому напрямку рухається держава, а без цього неможливо ефективно планувати власну роботу. Хоча підприємство намагається розвиватися — гостям презентували два повністю модернізованих тепловози, які відповідають вимогам сучасного ринку.

«Працівники ПТРЗ говорять про одну проблему — вони не чули жодної стратегії від «Укрзалізниці», вони не знають, яким буде майбутнє. Без розвитку виробництва не буде й залізниці. Україна мала кілька таких потужних заводів. Втратила один у Луганську. Полтавський тепловозоремонтний завод може стати локомотивом розвитку не лише національної залізниці, а й Полтавщини зокрема. Для цього керівництво держави має дати стратегію й показати орієнтири. Тоді вже власники відповідно модернізуватимуть підприємство, найматимуть людей і матимуть змогу платити гідну зарплату», — зазначив голова партії «Основа» Андрій Ніколаєнко.

Звичайно, розробляти економічну стратегію потрібно не в межах одного підприємства, чи галузі, а країни в цілому. У представників партії «Основа» є детальний план, реалізація якого дозволить не лише вивести Україну із кризи, але й увійти до 30-ки провідних держав світу.

«Україні необхідна стратегія бурхливого економічного розвитку. Те, що нині декларує влада, не дає можливості не те що виживати, а елементарно зберегти нашу країну. Держава потребує стратегії, яка передбачатиме ріст економіки щороку мінімум на 10-15 відсотків. Для цього необхідно модернізувати всю промислову, енергетичну, логістичну інфраструктуру. Для модернізації важливо, щоб у держави і власників підприємств були можливості залучення дешевих і «довгих» кредитів. Тоді кошти підуть на осучаснення й, відповідно, на нові робочі місця, а через зарплати зростуть доходи населення. Підвищиться якість життя. Бачимо стратегію розвитку цього підприємства й багатьох інших, які можуть і забезпечити гарною роботою, і піднімати продуктивність виробництва, і збільшувати заробітні плати, надавати робочі місця, щоб люди не виїздили за кордон, а залишалися в Україні», — зазначив народний депутат України Сергій Тарута.

Під час зустрічі з представниками бізнесу в Інституті розвитку міста лідери «Основи» презентували Доктрину збалансованого розвитку «Україна 2030» : це не просто мрія і бачення, це детальний поетапний план, як має розвиватися Україна. Над Доктриною працювали провідні науковці, бізнесмени, громадські діячі. На основі синтезу та аналізу досвіду провідних країн світу представили власну модель успішної України.

«Доктрина — це той план, мрія, якою хочемо збудувати країну. Тут дуже амбітні цілі. Україна до 2030 року мусить увійти до 30-ки найрозвиненіших держав світу, наростити ВВП до 710-750 мільярдів доларів США (нині маємо 87-88 мільярдів, а у 2013-му було 180 мільярдів). Щороку економіка має зростати на 10-15 відсотків. Це те, що робили Сінгапур, Тайвань, частково Китай, Південна Корея, але в них не було того, що маємо ми — промислової, енергетичної, логістичної інфраструктури. Її тільки треба модернізувати. Наступне завдання — формування мінімум 50 відсотків середнього класу й припинення трудової еміграції за кордон. Маємо створити такий інвестиційний клімат, інвестиційну безпеку, щоб сюди хотілося приїжджати, вкладати кошти й давати кредити. Чергова важлива ціль — чиновник має стати менеджером, а влада — сервісом, щоб остання створювала умови, а не керувала ресурсами, як зараз», — наголосив засновник партії «Основа» Сергій Тарута.

Під час зустрічі з представниками бізнесу Сергій Тарута наголосив, що співпраця країни і бізнесмена — шлях до успіху. Тому до своєї політичної сили намагаються залучити широке коло бізнесменів, адже головне у будь-якій справі — мати практиків-професіоналів, які володіють навичками управління і зможуть ефективно керувати країною.

«У нас є ідея, є однодумці. По всій країні. Здебільшого це представники малого і середнього бізнесу, ті, хто вважають себе середнім класом, — інтелігенція, освітяни, медики, люди, які, на жаль, в Україні не мають гідного доходу, проте за рівнем освіченості належать до середнього класу. Головне завдання — щоб ці люди могли працювати, отримувати достойну зарплату й не шукали шляхів, як виїхати з країни», — вважає народний депутат України.

Також Серій Тарута обговорив з бізнесменами проблеми, які сьогодні гальмують розвиток країни.

«Український народ стає біднішим через девальвацію гривні, через низькі зарплати та пенсії. Через високі тарифи. А що потрібно для успішного розвитку бізнесу? Перш за все, платоспроможне населення. Тому створення робочого місця із достойною заробітною платою — основний пріоритет», — наголосив Сергій Тарута.

На думку представників партії «Основа», врятувати та вивести на успішний шлях розвитку країну зможе лише правильно обрана стратегія.

«Розробляти стратегію розвитку країни має уряд, але він цього не робить. Ми поділилися нашою доктриною, яку підтримали навіть представники деяких країн Європи. Але цій владі не потрібна жодна стратегія. Адже доведеться пояснювати людям, чому вони нічого не роблять», — заявив Сергій Тарута.

Під час спілкування із працівниками Полтавського турбомеханічного заводу Сергій Тарута поділився власним успішним досвідом управління підприємствами та озвучив ті кроки, які можуть вивести Україну із кризи.

Зокрема, на думку лідерів партії «Основа», створення робочих місць із гідною оплатою праці — це головна запорука успішного розвитку України. Але для цього підприємства повинні мати довготривалу і головне — недорогу кредитну лінію. Зовсім не таку, яку зараз надає нашій державі МВФ — на думку представників «Основи» ця співпраця «вбиває» країну. Тим самим, вважають партійці, займається і чинна влада. Тому потрібне її повне перезавантаження — наголосили представники «Основи».

Віта ШАФОРОСТ