Українська і австрійська СДП підпишуть угоду про співпрацю — Каплін зустрівся з лідером опозиції у Відні

Лідер блоку СДП, СПУ та інших українських лівих Сергій Каплін зустрівся у Відні з головою Соціал-демократичної партії Австрії (SPÖ) і екс-канцлером цієї країни Крістіаном Керном.

В австрійській СДП, якій цьогоріч виповнюється 130 років — витоки і української соціал-демократії. І примітно, що в ювілейний рік вона може стати партнером української СДП. Лідери політсил домовились про підписання відповідної угоди.

«Австрійська SPÖ стане локомотивом в просуванні СДП в європейські і світові організації лівих. Ми вже подали заявки до Партії європейських соціалістів, до Соцінтерну. Нові наші друзі і партнери — соціал-демократи Австрії пообіцяли нам свою підтримку в отриманні там членства», — розповів Каплін.

Каплін: Українська і австрійська СДП підпишуть угоду про співпрацю

Зокрема, Крістіан Керн, наголосив, що для української СДП важливо стати частиною Партії європейських соціалістів, але і для ПЄС важливо мати партнерів в Україні. В цьому плані симпатії і підтримка австрійців на боці СДП.

«В Центральній і Східній Європі в багатьох країнах немає соціал-демократичних традицій. Австрійська СДП цьогоріч буде святкувати своє 130-річчя. В Словенії, Словаччині, Чехії, Хорватії , Угорщині — не виросли реальні ліві ідеологічні політичні структури. Я вважаю, що це велика проблема і я дуже радий, що ми бачимо в Україні нарешті дуже гарний розвиток соціал-демократичного руху. І як соціал-демократи, ми зацікавлені в допомозі таким силам, як ваша», — відзначив під час зустрічі голова Соціал-демократичної партії Австрії (SPÖ).

Так само австрійська СДП готова об’єднати зусилля з блоком українських лівих, який очолює Сергій Каплін, щоб допомогти покласти край захопленню і приватизації лівих партій неонацистами і їх спонсорами.

Прес-служба Блоку Соціал-демократичної партії (СДП) і Соціалістичної партії України