УКБ Полтавської ОДА вирішить питання з незавершеними об’єктами на власному балансі

На балансі Управління капбудівництва Полтавської ОДА обліковуються об’єкти незавершеного будівництва в Полтавській області з невизначеною долею на 294 296,8 тис грн. Управління розпочне процес вирішення їх подальшої долі. 

Сьогодні пройшла чергова апаратна нарада у Полтавській ОДА. Серед інших її учасники розглянули питання незавершених об’єктів, які перебувають на балансі УКБ. За цим питанням доповідав начальник Управління Тимофій Голбан. 

Мета наради — вирішити, які об’єкти незавершеного будівництва, що багато років простоюють, потрібно списати, а які — почати використовувати. Протягом місяця УКБ звернеться до місцевих органів самоврядування з проханням прийняти рішення за цим питанням. 

— Одне з проблемних питань — довгобуди та об’єкти в яких на даний час немає необхідності. Їх документація не відповідає будівельним нормам. Серед них є забудови, які пропонувалися до списання, а разом вони складають частку капітальних видатків — 23 595,76 тис. грн, — наголосив на проблемі Начальник УКБ Тимофій Голбан. 

Начальник УКБ Тимофій Голбан Начальник УКБ Тимофій Голбан

Складність визначення подальшої долі таких незавершених об’єктів у їх занедбаному стані. На них потрібно близько 204 607,39 тисяч гривень фінансування. 

Мова йде про будівництво полігонів твердих побутових відходів у Великій Багачці та Оржиці. Також у 1994 році в селі Івженки Пирятинського району розпочали будівництво газопроводу високого тиску до санаторію «Удай». Роботи припинили у 1997. А у Пирятині у 1994 році припинили будівництво котельні, яка наразі зруйнована. Об’єкт передавали у власність громади з метою добудови за кошти інвестора, та він згодом відмовився. 

На обліку УКБ є також недобудовані об’єкти, передані іншим замовникам з метою завершення — на суму 13 217,01 тис. грн. Є й такі, де будівництво завершилося, та з невідомих причин їх не передали на баланс. По 20-ти таких об’єктах триває процес передачі. Сума капітальних вкладень тут складає 63 068,00 тис. грн. По інших об’єктах неможливо визначити балансоутримувача, або він відмовляється їх утримувати. Загальна вартість вкладень за ними складає 1 541,44 тис. грн.

Наразі УКБ активно веде роботи з будівництва протитуберкульозного диспансера на 350 ліжок в Супрунівці. Йде реконструкція Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру та корпусу інтервенційної кардіології та реабілітації у Полтаві. У Заводському будують школу. На ці будівельні роботи спрямовано 189 900,6 тис. грн. Крім цих забудов, в яких немає проблем з фінансуванням є й такі, що потребують виділення коштів, щоб ввести їх в експлуатацію.

— Найважливіше — підхід до цього питання. Зараз на балансі УКБ значяться об’єкти, які через політичні питання недобудовані. Потрібно визначити, що з ними робити. Є недобудовані житловий будинок та лікарня в Чорнухах. Будівля цієї лікарні стоїть в центрі міста, але як поліклініка вона не потрібна. Отже треба вирішити, як і під що її використовувати.

Прес-служба Полтавської ОДА