Учасники АТО з Полтавщини отримують грошову компенсацію за придбане житло

Сьогодні відбулося засідання комісії з питань розподілу коштів субвенції з державного бюджету місцевим на виплату грошової компенсації за отримання житла для деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей. Провів нараду заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло.

На виконання постанови Кабміну в області затвердили близько 9 млн грн на забезпечення житлом 13 сімей учасників АТО. За рішенням уповноважених комісій при РДА та міськвиконкомах кошти перераховані на спеціальні рахунки заявників в «Ощадбанку».

На сьогодні за рахунок виплаченої компенсації житло придбали п’ять сімей. З них дві сім’ї загиблих учасників АТО з Решитилівського району й Полтави та три сім’ї атовців з інвалідністю ІІ групи з Кременчука, Горішніх Плавнів і Кобеляцького району. Решта ще підбирають житло, але компенсацію вже отримали.

— За дорученням Мінсоцполітики надали додаткові кошти й родинам учасників АТО, що стали на квартирний облік з 1 квітня по 15 липня цього року. На підставі інформації від РДА та міськвиконкомів Департамент компенсував потребу в коштах на житло шістьом сім’ям атовців — з Полтави, Кременчука, Лубен, Кобеляцього та Миргородського районів. З урахуванням нерозподіленого залишку на рахунку бюджету вона склала близько 4,68 млн грн, — говорить перший заступник директора Департаменту праці та соцзахисту населення — начальник управління фінансів та стаціонарних установ Ніна Черняк.

Саме цю суму на вересневому засіданні Уряд виділив Полтавщині, розподіляючи між областями додаткові кошти для компенсації.

Утім, родина з Кобеляцького району придбала житло дещо дешевше за розмір виплаченої компенсації, тож економія коштів склала близько 41,7 тис грн.

Також Кабмін розпорядився виділити 13,7 млн грн на забезпечення житлом 19 сімей учасників АТО.

— У вересні направили до Мінсоцполітики чергову розраховану суму на житло сім’ям, взятим на квартирний облік станом на 15 вересня. До списку увійшли чотири родини атовців з інвалідністю війни ІІ групи — з Полтави, Кременчука, Полтавського й Пирятинського районів. Сюди ж врахували зекономлені 41,7 тис. грн, — зауважив заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло.

Зазначимо, що в 2015 році за державною програмою області виділено 7,1 млн грн. За ці кошти придбали житло для 21 сім’ї учасників АТО. Того ж року за сприяння ОДА двом сім’ям загиблих атовців на благодійних засадах надало житло ТОВ «Полтавський домобудівний комбінат». За рахунок місцевих бюджетів житлом забезпечили п’ять сімей загиблих атовців.

У 2016 році Уряд удосконалив цей механізм, замінивши його на грошову компенсацію. Так, за рахунок виділеної області компенсації — (12,9 млн грн) житло придбали 19 сімей атовців, з них 10 — сім’ї загиблих та 9 — сім’ї інвалідів ІІ групи з числа учасників АТО.

Крім того, у 2016 році придбали житло двом учасникам АТО з інвалідністю І групи, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок. На це область виділила 1,3 млн грн у рамках цільової бюджетної програми.

Прес-служба Полтавської ОДА