Учасники 37-мільйонного тендера на реставрацію полтавської філармонії приховали від АМКУ інформацію про себе

Полтавський АМКУ оштрафує дві будівельні компанії, які брали участь у 37-мільйонному тендері на реставрацію полтавської філармонії і приховали інформацію про себе

Полтавське тервідділення АМКУ знайшло ознаки порушення законодавства у діях двох будівельних компаній: ТОВ «Будгарант Плюс» та ТОВ «Ві.Ай.Пі Будівельна компанія». Вони брали участь у тендері на реставрацію Полтавської обласної філармонії. Про це повідомила прес-служба Полтавського обласного тервідділення АМКУ.

Нагадаємо, управління капбудівництва Полтавської ОДА тричі оголошувало тендер на реставрацію філармонії. Спершу оголошення опублікували в останній робочий день перед обов’язковим впровадженням системи ProZorro, 29 липня 2016 року. Конкурс скасували, бо, за словами керівника установи Тимофія Голбана, його підлеглі «погарячкували». Вдруге тендер оголосили 23 серпня 2016-го — вже через ProZorro. Та конкурс провалили, бо відповідна комісія не встигла опублікувати документ про визнання переможцем або дискваліфікацію того, хто подав найнижчу пропозицію. За словами Тимофія Голбана, сталася людська помилка, та й запропонована ціна була занадто низько. Замовлення робіт оголосили втретє і конкурс виграла та ж компанія, яка перемогла на попередньому аукціоні, але вже з ціною, на 4,8 млн грн вищою — 37 млн грн.

АМКУ зацікавилося цією історію і вирішило дослідити проведення останнього тендера.

Обидва учасника конкурсу «Будгарант Плюс» та «Ві.Ай.Пі Будівельна компанія» отримали від АМКУ письмові вимоги про надання інформації, необхідної для проведення дослідження.

У встановлені законом строки компанія «Ві.Ай.Пі.» не подала необхідної інформації Полтавському АМКУ. Це перешкоджає проведенню дослідження ознак порушення законодавства в діях підприємства.

— Ми надіслали два запити в офіс «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія», і точно знаємо — вони їх отримали. Відповіді не прозвучало. Повна тиша з їхнього боку говорить про те, що їм є що ховати. Ми це так не залишимо, — розповів голова тервідділення Володимир Оніщенко.

Володимир Оніщенко Володимир Оніщенко

Товариство «Будгарант Плюс» подало інформацію про участь у торгах у неповному обсязі. Це також перешкоджає встановленню наявності або відсутності ознак порушення конкуренційного законодавства у діях компанії.

Тервідділення прийняло попередні висновки у справах проти дій «Ві.Ай.Пі.Будівельна компанія» та «Будгарант Плюс». Через неподання інформації та подання неповної інформації компанії можуть оштрафувати на суму до 1% доходу за 2016 рік.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»