Учасника АТО, який підірвав гранату в під’їзді полтавської багатоповерхівки, відправили до психлікарні

Павло Арсененко та під’їзд будинку на пров. Заячому, 10б, де вибухнула граната Павло Арсененко та під’їзд будинку на пров. Заячому, 10б, де вибухнула граната

Полтавський суд відправив на лікування до психіатричного закладу учасника АТО, який підірвав гранату в під’їзді багатоповерхівки

Київський райсуд Полтави виніс рішення стосовно полтавця Павла Арсененка, який напередодні Нового року підірвав гранату у під’їзді багатоповерхівки. Суддя Андрій Антонов вирішив, що йому потрібна медична допомога у психіатричній лікарні. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень та офіційного сайту суду.

Нагадаємо, подія сталася 29 грудня 2016 року, у першому під’їзді багатоповерхівки на провулку Заячому, 10б. В той день в руках у 38-річного учасника АТО Павла Арсененка здетонувала граната Ф-1. Як стало відомо пізніше, чоловік хотів накласти на себе руки.

Місце вибуху гранати у будинку на пров. Заячому | Кадр з відео телеканалу «Україна» Місце вибуху гранати у будинку на пров. Заячому | Кадр з відео телеканалу «Україна»

За даними реєстру судових рішень, Павло Арсененко пішов у зону АТО добровольцем. 4 грудня 2016 року, будучи в Одесі, він взяв 23 пістолетні патрони калібру 9×18 мм та ручну гранату Ф-1 із уніфікованим запалом УЗРГМ. Все це перевіз до Полтави і зберігав у себе вдома. 29 грудня він поклав гранату у кишеню і пішов випити. Через порушення правил експлуатації граната здетонувала і Павлу Арсененку відірвало руку.

Під час досудового розслідування стосовно нього провели судово-психіатричну експертизу. Вона встановила, що в той період чоловік мав психічний параноїдний психоз і не усвідомлював власні дії та не міг ними керувати.

Це підтвердив і обвинувачений. Він пояснив, що зараз проходить лікування і попросив надати йому можливість лікуватися і в подальшому.

У зв’язку з цим суд ухвалив застосувати до Павла Арсененка примусові заходи медичного характеру — надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку. Патрони, які пізніше у нього вилучили, суд постановив знищити.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»