У центрі Полтави комунальники чистили кригу відбійним молотком і пошкодили тротуар

На центральній вулиці Полтави комунальники пошкодили асфальт, очищаючи його від криги. Профільний заступник мера звинуватив у цьому окремих працівників, які перестаралися при роботі з інструментом.

Учора, 7 лютого, у Полтаві комунальні служби почали активно відчищати тротуари від криги, яка утворилася з неприбраного снігу. На деяких ділянках робітники використовували навіть відбійний молоток, підключений до генератора. Через це частину асфальту пошкодили. Відповідні фото полтавці опублікували у соцмережах.

Зокрема, на вулиці Соборності (Жовтневій), поблизу Спаської церкви, на асфальті залишилися помітні дірки.

Фото: В'ячеслав Кущинський Фото: В’ячеслав Кущинський

Як пояснив «Полтавщині» заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко, робітник, який працював відбійним молотком, не розрахував сили. Місцеві активісти вчасно зупинили його — пошкоджена ділянка могла бути більшою.

— Люди, які пошкодили асфальт, будуть покарані, а тротуар відремонтований, — розповів заступник. — Наразі я з’ясовую, хто саме це робив. Там частково працювали співробітники «ЖЕО № 2» та «УМБ № 23».

На питання, навіщо взагалі використовувати відбійний молоток для чищення вулиць, Олексій Чепурко відповів, що від лому залишаються схожі сліди і все залежить не від інструменту, а від вміння окремої людини.

Питання про те, чому тротуари не почистили до утворення льоду, залишається відкритим, допоки його з’ясовує Антимонопольний комітет. Зазначимо, що після трьох проваджень, які АМКУ відкрив щодо стану тротуарів, у Полтаві активізувалася робота з прибирання снігу.

Зазначимо, що, за словами Олексія Чепурка, приблизно за два тижні УЖКГ має укласти 90-мільйонний договір із переможцем тендеру на утримання вулиць міста у 2017 році. Попередньо, це має бути харківський «Механізований будівельний центр». Пропозицію нинішнього виконавця цих робіт відхилили через відсутність довідки.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»