У Терешках сільрада допоможе місцевим мешканцям «відвоювати» покрівлю

5 березня пройшов черговий прийом громадян Терешківського сільського голови Наталії Туркеніч. Серед інших проблем, з якими зверталися терешківці: конфлікт мешканців багатоповерхівки за покрівлю підвалу. Для його вирішення Наталія Туркеніч звернеться з позовом до суду.

Прийоми Терешківського сільського голови проходять кожного тижня. Люди приходять з будь-якими проблемами, навіть побутовими. Цього разу до Наталії Туркеніч звернулися три літні жінки: Валентина Федорівна, Валентина Сергіївна та Тетяна Дмитрівна. Вони з вересня «воюють» зі своїм сусідом. 

Будинок, де проживають жінки, знаходиться у Терешка по вулиці Шевченка, 2. Він дуже старий, тож має багато проблем, які потребують вирішення. Серед них: зіпсовані дахи, що не витримують негоди та вікна, які давно потребують заміни.

У жахливому стані перебувала й покрівля над сходами у підвал. 

Наталія Туркеніч з мешканками будинку по вулиці Шевченка, 2 Наталія Туркеніч з мешканками будинку по вулиці Шевченка, 2

— Восени підвал заливало водою. Через опади ґрунт нагадував болото. Бетон набряк, почали зчищати його. У результаті, взагалі не могли відчинити двері. Наші сусіди, чоловік та його співмешканка, запропонували встановити на вхід до підвалу конструкцію на коліщатах. Ми вважаємо, що це суперечить здоровому глузду. Оскільки хочемо звичайні зручні двері, як і в усіх. Конструкцію на коліщатах неможливо буде посунути під час снігопадів, — розповіла Тетяна Савченко. 

У вересні минулого року жителі будинку звернулися до місцевого ЖКГ з проханням відремонтувати цю покрівлю. Так як фінансове становище ЖКГ бажало кращого, кошти виділила сільрада за ініціативи Наталії Туркеніч:

— ЖКГ у нас самоусувається, так як у нього немає грошей на здійснення ремонту. Сільська рада виділила кошти на придбання матеріалу для встановлення накриття. Я та представники ЖКГ приїздили за цією адресою, ознайомилися з ситуацією, переконалися у поганому стані крівлі на власні очі, — розповіла Наталія Володимирівна. 

У листопаді провели роботи, і над підвалом з’явилася нова крівля. Проте вона не простояла й двох тижнів. 6 грудня сусід, на якого скаржаться жінки, самовільно та власноруч зрізав її. Цим і обурив більшість мешканців житлового будинку.

Нова покрівля над підвалом, яку зруйнував один з сусідів Нова покрівля над підвалом, яку зруйнував один з сусідів

Валентина Кравченко додала:

— Я навіть написала заяву: якщо там хтось на тих сходах впаде, то необхідно притягнути до відповідальності нашого сусіда. 

Через зруйновану покрівлю вода проникає у квартири, руйнує стіни. Наталія Туркеніч винесла це питання на сесію. Після сільрада зобов’язала чоловіка відновити зрізане ним накриття. Але той знехтував вказівками. 

Наталія Туркеніч пообіцяла жінкам підготувати позов до суду. Терешківський сільський голова впевнена, що він стане останнім кроком, який вирішить проблему. 

Андрій БОРОВИК