У спорткомплексу в авіамістечку змінився забудовник, а для його завершення потрібно ще 102 мільйона гривень

Паспорт будівництва спорткомплексу у вересні 2016 року Паспорт будівництва спорткомплексу у вересні 2016 року | Фото: poltava.to

Загальна вартість спорткомлексу в авіамістечку зросла до 137 мільйонів, роботи планують завершити в 2018 році

Управління капітального будівництва виконкому Полтавської міськради оголосило конкурс на будівництво спортивно-видовищного комплексу з приміщеннями громадського обслуговування на вул. Петра Юрченка, 1а. Очікувана вартість об’єкту — 102 млн 375 тис 900 грн. Майбутній переможець конкурсу та підрядник має виконати замовлення не пізніше грудня 2018 року за умови безперебійного фінансування.

Загальна кошторисна вартість будівництва об’єкту площею 7375 м² у поточних цінах станом на 17 березня 2017 року складає 137 млн 003 тис 654 грн. Станом на 17 березня робіт виконано на 31 млн 456 тис 846 грн.

Цікаво, що в переліку робіт є такі пункти, як «розбирання фундаментів», «фундамент» та «земляні роботи», адже з боку, неспеціалістам в галузі будівництва може здатися, що всі ці роботи провели ще в 2014 та 2015 роках.

Інші основні пункти переліку особливих запитань не викликають — 2 основних басейни (третій — в сауні), трибуни, сходові клітини, ліфтові шахти, вентиляція, тепло та водопостачання, каналізація та інше.

Будівництво спорткомплексу у вересні 2016 року Будівництво спорткомплексу у вересні 2016 року

До цього роботи на об’єкті проводила Полтавська районна міжгосподарська будівельна організація «Райагробуд». Вона виграла тендер на 56,1 млн грн у жовтні 2014 року, а потім у грудні 2015 року — ще на 14,5 млн грн. За словами керівника «Райагробуду» Олександра Даценка, по кожному договору підприємство отримало по 15 млн грн. «Райагробуд» ще працював на Петра Юрченка у І кварталі 2017 року, але далі пішли з об’єкту.

— Про тендер і суму 102 мільйони — вперше чую від вас, дивно, що нам про це ніхто не повідомив. Ми пішли з об’єкту, коли нам почали пропонувати договори на 2 тижні, і це на багатомільйонному об’єкті. Це несерйозно. Чому не повідомили? Можливо, ми не та фірма, яка потрібна замовнику і взагалі, якщо робиться така заміна, то можна підозрювати з боку замовника корупційну складову.

Міський голова Полтави Олександр Мамай, який є натхненником ідеї спорткомплексу, надав свої пояснення:

— Новий тендер пов’язаний із тим, що старий, 5-річний проект вже застарів. Ми проконсультувалися із тренерами, спортсменами і доопрацювали проект. З’явилися ліфти, санвузли, роздягальні для паралімпійців. Потім проектна організація внесла коригування, державна експертиза в Києві схвалила новий проект. Поки тривали ці роботи та процедури, самій конструкції потрібно було вистоятися, щоб потім, вже після внутрішніх, оздоблювальних робіт не пішли тріщини. До попереднього підрядника претензій не маю.

Міський голова знову повторив, що після відкриття спорткомплексу планує проводити у Полтаві змагання європейського рівня. Із нових ініціатив — перепрофілювання 11-ї школи, яка буде готувати плавців.

Останній робочий проект нового спорткомплексу виглядав так

Довідково. Об’єкт є унікальним для міста своєю пропускною здатністю в зміну: дорослих — 100 чоловік, дітей — 30 чоловік. Загальна кількість відвідуючих на добу — 700). В приміщенні басейну для навчання плаванню дітей і дорослих, проектом передбачено розташування двох ванн. Ванна з габаритами 50×21 м. — для дорослих та ванна з габаритами 25×7,9 м. — для дітей.

Спорткомплекс на Петра Юрченка є довгобудом. Його будівництво розпочала Полтавська ОДА ще в 2007 році, в період керівництва Валерія Асадчева. У жовтні 2010 року об’єкт передали в приватні руки. В травні 2012 року об’єкт передали Полтавській міськраді.

Перший варіант спорткомплексу, від якого відмовилися, витративши мільйони гривень Перший варіант спорткомплексу, від якого відмовилися, витративши мільйони гривень

На паспорті об’єкту та на передвиборчих білбордах Олександра Мамая вказувалося, що спорткомплекс відкриють у вересні 2016 року. Як бачимо, тепер ця дата переноситься на грудень 2018 року.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»