У школі на Шишаччині відкрили сучасну цифрову лабораторію

Учням Шишацької спеціалізованої школи ім. В.І. Вернадського стане цікавіше вивчати природничі науки, завдяки сучасній цифровій лабораторії.

На відкритті були присутні голова Полтавської ОДА Валерій Головко, заступник Міністра освіти і науки України Роман Греба, директор обласного Департаменту науки і освіти Олена Харченко та начальники відділів освіти ОТГ.

Директор школи Віталій Іваниця показав гостям, чим оснащені цифрові лабораторії у кабінетах фізики, хімії та біології. Вони містять портативні комп’ютери, інтерактивні дошки та інше обладнання. Принцип роботи лабораторії пояснив експерт Малої академії наук Ігор Чернецький. Він провів невеликий експеримент з біології, щоб показати на практиці значущість придбаного обладнання.

Подібна інновація допоможе учням на уроках робити вимірювання сили, вологості повітря та температури. Отримані дані одразу потрапляють до комп’ютерів та відображаються у вигляді графіків.

Заступник Міністра освіти і науки Роман Греба задоволений тим, як Шишацька громада освоїла державну субвенцію. Проте, нині стоїть питання про підвищення якості середньої освіти по всій Україні. Адже результати ЗНО у сільських школах нижчі за міські. Тому подібний метод освіти допоможе учням підвищити та закріпити рівень знань.

— Сама будівля школи потребує ремонту. Але що стосується закупівель та використання субвенцій, то я задоволений. Сьогодні ми бачили показовий приклад того, як можуть ефективно використовуватися державні кошти. Впевнений, для дітей це будуть дуже цікаві уроки, — говорить Роман Греба.

Роман Греба, заступник міністра освіти Роман Греба, заступник міністра освіти

Представник Міністерства освіти і науки також зазначив, що концепція нової української школи передбачає перехід від школи знань до школи навичок:

— Їх можна отримати лише за допомогою практичних занять, яке забезпечено завдяки встановленому обладнанню. Школи Полтавщини займають гідне місце серед українських, але хотілося б більше. Якщо брати в цілому ситуацію з освітою в країні, то якість середньої освіти дуже низька. Лише близько 10% батьків задоволені рівнем освіти. Нам є над чим працювати.

Подібні цифрові лабораторії можуть встановити і школах інших ОТГ, але за власної ініціативи та за допомогою державних субвенцій.

— Подальше фінансування шкіл у інших громадах залежатиме від ініціативи місцевого самоврядування. Якщо вони за рахунок своїх коштів починають цей процес, то ми теж за рахунок обласного бюджету будемо допомагати. Школа — це не лише дах, вікна і стіни. Школа — це сучасні класи. Вона вимагає сьогодні сучасного обладнання і адаптування до всього сучасного, — говорить Валерій Головко.

У наступному році Шишацька спеціалізована школа ім. В.І. Вернадського планує зробити капремонт.

— Ми домовилися, що ОТГ через півтора місяці після отримання проекту експертизи розпочне у школі оздоблювати зовнішню покрівлю та замінювати вікна. І на наступний рік ми разом, за допомогою коштів обласного бюджету, все ж таки приведемо цю школу у відповідність до стандартів шкіл, які сьогодні потребують наші діти, — зазначає Валерій Головко.

Гості на собі перевірили встановлене обладнання Гості на собі перевірили встановлене обладнання

Нині у Полтавській області подібні цифрові лабораторії мають у Кобеляцькому, Семенівському та Решетилівському районах. Важливість STEM-освіти відзначив представник компанії «ENGLER» Михайло Каліткін:

— Ми надали обладнання різних виробників та створили єдину систему, якою обладнані кабінети хімії, фізики, біології та географії. Таке ж мають ще три ОТГ на Полтавщині. Будемо й надалі підтримувати цю систему. Зараз розпочали дводенний тренінг для вчителів, через три місяці зробимо перекваліфікацію та навчатимемо роботі з обладнанням вчителів по області, щоб вони могли якісно передати свої знання учням.

Директор Департаменту освіти і науки ОДА Олена Харченко зазначила, що викладачі пройшли тренінги і тепер відповідно до сучасних вимог за новим методом навчати учнів:

— Буквально протягом кількох останніх днів викладачі і Шишацької школи ім. Вернадського, й інших навчальних закладів, куди було поставлено таке ж обладнання, пройшли спеціальне навчання. Тому на сьогодні вчителі обізнані. Тепер будемо чекати високих результатів від учнів.

За кордом діти навчаються у цифрових лабораторіях досить давно, проте в Україні такий метод лише набуває популярності. Загалом в країні понад 300 шкіл навчають дітей із використанням цього обладнання.

Прес-служба Полтавської ОДА