У Щербанівській ОТГ вирішили долю мотобольного поля і дитячого садка в Розсошенцях та Горянської школи

Учора на 10 сесії Щербанівської сільської ради депутати розглянули 34 питання — зміни до бюджету, земельні та соціально-економічні проекти. А також дійшли висновку по зміну керівництва школи в селі Гора.

Мотобольне поле в Розсошенцях зараз знаходиться на балансі Товариства сприяння обороні України. Громада ж бажає, щоб поле не заростало, а використовувалось за призначенням. Є люди, зацікавлені у відродженні мотобольної команди «Вимпел» (колись грала у вищій лізі СРСР). Тому сільська рада на сесії ухвалила рішення, що запустило процедуру передачі поля у комунальну власність ОТГ.

— Якщо ми отримаємо поле в комунальну власність, це не означає, що там будуть кіз пасти чи хмарочоси будувати. Ми зацікавлені в тому, щоб мотобольне поле використовували за призначенням, — наголосив голова Щербанівської ОТГ Ігор Процик

На 6 жовтня вже запланована показова товариська гра з мотоболу, що стане символічним моментом відродження команди «Вимпел».

Робочі моменти 10 сесії Щербанівської сільради

Зміни до бюджету, які ухвалили депутати, стосувались благоустрою, допомоги комунальним підприємствам та оздоровлення дітей. Зокрема, 114 тис. грн направили на путівки в оздоровчих таборах, 300 тис. грн — на роботу насосної станції на Горі. Крім того, узгодили питання освітлення вулиць в Сапожиному та Булановому. Ухвалили комплексну програму розвитку освіти «Опікуємося освітою», вирішили питання шкільного харчування і прийняли програму «Шкільний автобус». Останнє особливо важливе, адже логістичні проблеми в громаді ще потребують вирішення.

На сесії проголосували за розробку проектів термомодернізації шкіл у Щербанях і Великому Тростянці. Та вирішили ситуацію з новим дитячим садком у Розсошенцях. Його розмістять на першому поверсі багатоповерхівки на вул. Параджанова, будівництво якої завершать найближчим часом.

Активну й продуктивну діяльність новоствореної Щербанівської громади відзначив депутат Верховної Ради Сергій Каплін, який відвідав 10 сесію сільської ради. Він «проінспектував» діяльність депутатів від своєї партії та запропонував співпрацю з громадою.

Сергій Каплін позитивно оцінив діяльність Щербанівської сільради й пообіцяв сприяти в розвитку на державному рівні Сергій Каплін позитивно оцінив діяльність Щербанівської сільради й пообіцяв сприяти в розвитку на державному рівні

— Щербанівська громада — одна з найпотужніших в області за всіма показниками. Хотілося б відзначити її як показовий приклад розвитку децентралізаційних процесів. У своїй діяльності наводитиму ваш досвід для пропагування об’єднання, бо ця модель місцевого самоврядування є спроможною, є діючою, — зауважив Сергій Каплін.

Нардеп пообіцяв бути посередником між Щербанівською громадою та вищими щаблями влади.

Найбільш резонансним на сесії стало питання Горянської школи. Виявилося, що до початку навчального року заклад зовсім не готовий: тарифікацію не провели, не вирішили ситуацію з 10 класом, який по факту не добрав необхідної кількості учнів, аби його вписали до навчального плану.

Свою думку з приводу такої ситуації висловили представники відділу освіти громади, директор Горянської школи Оксана Калинич, батьки учнів. Після тривалих обговорень депутати ухвалили:

  • Директора Горянської школи відсторонити від виконання обов’язків;
  • Призначити в. о. директора;
  • Оголосити конкурс на заміщення вакантної посади.

— Дехто вважає, що в нас перехідний період, тому можна трохи безвідповідально поставитись до роботи. Але ми не допустимо самоуправства. Громада повинна контролювати освіту, медицину й інші сфери. Так і буде! — сказав Ігор Процик.

Прес-служба Щербанівської ОТГ