У Щербанівській громаді святкували Масляну і зустрічали весну

17 лютого біля спорткомплексу «Розсошенці» пройшло святкування Масляної.

На захід зібралися представники з Тростянцю, Нижніх Млинів, Щербанів, Розсошенців та усіх околиць об’єднаної громади. За словами організаторів, готувалися до свята ретельно: господині пекли млинці, робили програму і для дітей, і для дорослих. Виступали творчі колективи з усіх будинків культури.

Десяток фольклорних колективів виступали на святкуванні Масляної у Щербанях

На урочисте відкриття святкування завітав народний депутат Юрій Бублик. Він привітав усіх зі святом Стрітення Господнього:

— Весна завжди перемагає. Як би не було погано, але кожна людина, кожна родина сподівається на кращий стан справ у поточному році. Наші пращури святкували Новий рік саме у ці дні. Тож готуємося до Прощеної неділі, вибачаємо і просимо вибачення. А з понеділка — з новими силами справимося з постом, зустрічаємо весну. І дай Боже кожному гарного року. Благополуччя, домашнього затишку і мирного неба над головою.

Іван Діденко, юний барабанщик Іван Діденко, юний барабанщик

Наймолодша співачка на святі — Анна Марченко Наймолодша співачка на святі — Анна Марченко

Щербанівський сільський голова Ігор Процик вважає, що такі святкування об’єднують громаду:

— Зараз тут знаходяться жителі з усіх куточків громади: нижньомлинські і тростянецькі творчі колективи, діти з гімназії та усіх шкіл ОТГ. Для них це можливість показати таланти. Тут переплітаються традиції, сучасні і давні. Святкування важливе: це можливість людям побачитися, поспілкуватися, побачити, чим живуть в інших селах. До того ж, відпочинок на природі — це найкраще, що може бути.

Змагання у випіканні млинців Змагання у випіканні млинців

Дітей катали в собачих упряжках Дітей катали в собачих упряжках

Депутат Щербанівської сільради Оксана Гурцева говорить, що кожне свято, яке організовує громада, направлене на об’єднання жителів:

— Хочемо показати, які у нас творчі колективи, які талановиті діти. У кожній школі обов’язково знайдеться гурт, який прославляє громаду на рівні області й України.

Перетягування канату

У програмі свята прозвучали концертні виступи музичних колективів з Тростянця, Нижніх Млинів, Розсошенців та Зінців (новостворена Терешківська громада). Гості змагалися у випіканні млинців, перетягуванні канату, діти брали участь у вікторинах та конкурсах. Організатори облаштували територію з частуванням млинцями та кашею, чаєм і глінтвейном. 

Прес-служба Щербанівської ОТГ