У Шевченківському районі Полтави відкрили нову амбулаторію

Сьогодні по вулиці Ветеринарній, 32 відкрили одну з найбільших амбулаторій Полтави. Вона яка наблизить кваліфіковану первинну лікувально-профілактичну допомогу для більш ніж 7 тисяч жителів Шевченківського району.

Новостворений заклад — структурний підрозділ КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2».

На цю подію давно чекали жителі прилеглих мікрорайонів, адже до цього часу поруч медзакладів не було. Нова амбулаторія збудована за новими стандартами та оснащена сучасним обладнанням.

Місцева мешканка Лариса Безручко говорить, що така амбулаторія тут необхідна:

— Найближча до нас медична установа — четверта поліклініка, тому ми зверталися туди, або до приватних установ. Але, усі розуміємо, що найкраще, звісно ж, звернутись до сімейного лікаря.

Лариса Безручко, мешканка мікрорайону Лариса Безручко, мешканка мікрорайону

Пані Лариса зазначає, що тепер у них — сучасна, дійсно, європейська амбулаторія: 

— Тут є усе необхідне. У мене гіпертонічне захворювання і маю проходити обстеження у лікаря, здавати аналізи. Тепер можу робити це регулярно і зовсім поруч. 

Перерізали стрічку Полтавський міський голова Олександр Мамай та головний лікар Комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2» Світлана Левченко. Після цього разом із мешканцями оглянули нову амбулаторію.

Міський голова Олександр Мамай та головний лікар Комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2» Світлана Левченко Міський голова Олександр Мамай та головний лікар Комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2» Світлана Левченко

На реконструкцію приміщення амбулаторії з міського бюджету виділили 1,100 млн. грн., а також 200 тис. грн. — на придбання медичного обладнання та меблів. Олександр Мамай наголосив, що важливо створити сучасні й оснащені усім необхідним обладнанням амбулаторії у кожному віддаленому мікрорайоні міста, селищах, де переважна більшість проживаючих — люди похилого віку:

— Аби звернутись до лікаря, їм доводиться долати чималий шлях. На тому тижні ми відкрили амбулаторію у селищі Крутий Берег, сьогодні — для жителів Шевченківського району. 

Загалом же у місті функціонують 29 амбулаторій сімейної медицини, які підпорядковані Центрам первинної медико-санітарної допомоги. Приміщення амбулаторії № 8 площею 162 м² має централізоване водопостачання та автономне опалення. В амбулаторії є два кабінети прийому сімейних лікарів і кабінети прийому педіатра, маніпуляційний кабінет, кабінет функціональної діагностики та денний стаціонар. 

Денний стаціонар Денний стаціонар

Кабінет педіатра Кабінет педіатра

Маніпуляційна Маніпуляційна

Головний лікар КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2» Світлана Левченко розповіла, що на ряду з амбулаторним прийомом пацієнтів тут проводитимуть профогляди, щеплення, ін’єкції, збір клінічних і біохімічних аналізів крові, глюкози крові, та ще ряд інших діагностичних тестів:

— Амбулаторія оснащена сучасним електрокардіографом з можливістю дистанційної передачі кардіограм. Працює електронна реєстратура, яка дає можливість сімейному лікареві проводити запис хворих на консультацію до фахівців вторинного рівня. 

Також тут є можливість здійснювати запис в електронному вигляді викликів лікаря додому, що дозволяє в автоматичному режимі розподіляти їх по дільницям.

За матеріалами прес-служби Полтавської міськради