У річці Сула нові жителі: 4,5 тонн мальків риби, — Полтавський рибоохоронний патруль

У річці Сула нові жителі — 4,5 тонн мальків рибиУ річці Сула нові жителі — 4,5 тонн мальків риби

2 листопада у річку Сула поблизу с. Тарасівка вселили водні біоресурси. За зарибленням стежили працівники Полтавського рибоохоронного патруля. На захід завітали й представники державної та обласної влади.

Зариблення річки Сули відбувалось в районі понтонної переправи с. Тарасівка, Оржицького району Полтавської області. Його здійснювали за рахунок державного бюджету. Так, з ДУ «Херсонський виробничо-експериментальний завод по розведенню молоді частикових риб» доставили водні біоресурси.

— У річку Сула вселили понад 4,5 тонн мальків риби: товстолоба, коропа та білого амура. Якщо говорити про вагу та кількість мальків, то товстолобу маємо 3195 кг, а це 127800 екземплярів, коропу — 1035 кг, 41400 екземплярів та білого амуру 270 кг, 10800 одиниць, — розповіла начальниця Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області Оксана Кулинич. 

Загальна кількість зарибку — 4500 кг, 180000 екз. Наважка одного екземпляра — 25 гр. 

Охороною зарибку та інших водних біоресурсів займаються рибоохоронні органи, які обіцяють посилити чергування на водоймі. 

— Ми проводимо цілодобові рейди, патрулюємо понад берегом, використовуємо плавзасоби. Також залучаємо громадськість, правоохоронні органи. За півроку склали вже більше 3000 адмінпротоколів, — прокоментував заступник начальника відділу рибоохоронного патруля № 1 Юрій Антоненко.

Зариблення річки Сула Зариблення річки Сула

У заході також взяли участь народний депутат України Костянтин Іщейкін, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, представники районної адміністрації, ЗМІ, телебачення «Кременчуцькі новини» та «Місто» м. Полтави. 

— У подальшому ми беремо таку стратегію: з екологічного фонду обласного бюджету будемо виділяти суми на різні нагальні питання. Наприклад, щоб не розчищати ділянки річок по 100-200 метрів, а робити все у більших об’ємах і комплексно. Адже у нас мета одна — щоб рибні запаси примножувались, і ця галузь розвивалась, — поділився Олександр Біленький. 

Під час зариблення обговорили й екологічну ситуацію, що виникла на річці кілька років тому. Зокрема, це стосується забруднення водойми та гибелі великої кількості риби. Присутні представники влади запевнили, що не допустять повторної проблеми.

Костянтин Іщейкін, Юрій Антоненко, Оксана Кулинич Костянтин Іщейкін, Юрій Антоненко, Оксана Кулинич

— Кілька років тому ми підтримали область, щоб екологічні кошти лишились на відповідні потреби. Цьогоріч у бюджеті ініційовано додаткові програми. Завдяки децентралізації ми можемо акумулювати певний місцевий ресурс, і за співфінансування бюджетів різних рівнів досягнути найкращого результату, — наголосив Костянтин Іщейкін.

Полтавський рибоохоронний патруль