У Решетилівці представники Полтавської ОДА та облради відкрили сучасний спорткомплекс

Відсьогодні на базі професійного аграрного ліцею імені Івана Боровенського функціонуватиме новий спортивний комплекс. Нова будівля зведена за останніми стандартами та зможе приймати дітей з обмеженими фізичними можливостями. 

Відкрити новий спорткомплекс приїхали голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко, його перший заступник Андрій Пісоцький, очільник облради Олександр Біленький із депутатами та місцева влада. А також замовник об’єкту — директор обласного Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Тимофій Голбан із директоркою Департаменту освіти і науки Оленою Харченко. 

Зведення спортивного комплексу в Решетилівському професійному аграрному ліцеї почалося в 1990 році. Готову будівлю з уже проведеними комунікаціями не здали в експлуатацію через зміну технічних норм. Минулого року з обласного бюджету виділили 9,5 мільйонів гривень на повну перебудову комплексу. 

— Від старої будівлі залишилися хіба що стіни. Ми дуже тішимося новим комплексом. Уже уявляємо, скільки дітей займатимуться тут. Усе вийшло завдяки злагодженій роботі обласної та Решетилівської влад, які дбають про сьогодення та не забувають про майбутнє, — зауважила директорка ліцею Ніла Спільна.

Решетилівська громада отримала абсолютно новий спорткомплекс для молоді. Усе зроблено за новими вимогами: від утеплених підвальних приміщень і фундаменту до сучасного даху. Тут замінили опалення та вентиляційну систему. На території спорткомплексу спорудили парковку, а фасад осучаснили. Для зручності відвідання нового закладу на вході встановили пандус. Всередині — спеціальній туалет та душові для людей на візках. 

— Сьогодні ми будуємо новий освітній простір. Він означає не тільки термомодернізовану будівлю із сучасними класами та оснащенням. Це — навчальний заклад майбутнього, об’єкт спорту і культури, — пояснив Андрій Пісоцький.

У комплексі діти займатимуться волейболом, баскетболом, тенісом, гімнастикою, скелелазінням. Для цього є усі умови: завезені спеціальні тренажери та інвентар, який розподілили по кімнатах та залах. На одній із стін спортзалу полтавський художник намалював графіті, що зробило комплекс більш молодіжним. Споруда зведена за новими стандартами, тож вона зможе приймати обласні та всеукраїнські змагання. Тимофій Голбан має на меті розбудовувати й інші обласні спортивні та освітні заклади:

— Цей спорткомплекс — тільки початок. Біля нього планується звести великий спортмайданчик, аби комплекс дійсно став довершеним. Ми маємо пишатися нашою областю і зробимо для цього все необхідне.

Олександр Біленький та Роман Товстий свого часу навчалися в аграрному ліцеї. Заступник голови ОДА з радістю відвідав захід:

— За півтора роки ми пообіцяли, що зведемо цей заклад. І зараз пишаємося результатами. Адже таких навчальних закладів в області немає, — поділився враженнями Роман Товстий. — Для мене це — особливий день. Я з Решетилівки, і навчався в цьому ліцеї. Ніколи не бачив його в кращому стані. Зараз мене дійсно переповнюють емоції. Тепер у молоді району стало більше можливостей для саморозвитку. 

З вересня у закладі навчатимуться 324 учня. Чотири роки підряд ліцей перевиконує план набору. Цієї осені на перший курс вступить 120 юнаків та дівчат.

— Знаючи нашу молодь, я спокійний за майбутнє країни. Однак ніколи не можна зупинятися. Незалежність України складається, в тому числі, з того, що ми робимо для неї. Здобутки, які ми та наші діти напрацьовуємо сьогодні, завтра вже стануть плодами роботи. Бажаю дітям звершень у новому спортивному комплексі, — привітав громаду зі святом Незалежності та відкриттям комплексу Валерій Головко. 

Прес-служба Полтавської ОДА