У рейтингу комфортності українських міст Полтава посіла 16 місце

Складено рейтинг комфортності українських міст за версією Фокуса.

Як повідомляє Фокус, аналізувались відразу кілька факторів: економічне благополуччя, задоволеність жителів станом комунального господарства – водопостачанням, каналізацією, тротуарами, вивезенням сміття, муніципальним транспортом, дитячими садочками і школами і т. д., а також безпека життя і екологічна обстановка.

У рейтингу комфортності українських міст брали участь столиця із усіма обласними центрами, за винятком окупованих Донецька, Луганська, а також адміністративного центру анексованого Криму – Сімферополя. Кожне з 22 міст могло набрати максимально 100 балів.

В результаті Полтава зайняла 16-е місце з рейтингів в 40 балів.

Переваги:

гарне залізничне сполучення

відносна безпека

затишне міське середовище, озеленення.

Недоліки:

труднощі з працевлаштуванням

незадоволеність городян місцевими чиновниками

Як повідомляє видання, за даними Всеукраїнського муніципального опитування, більше половини полтавчан після настання темряви на вулицях міста відчувають себе в безпеці. Причому цей показник з 2015 року помітно покращився. І хоча рівень злочинності, за даними Нацполіціі, в обласному центрі вище середнього, за оцінками СБУ, терористична загроза тут низька.

А ось діяльністю мера Олександра Мамая задоволені лише 20% городян. Це один з найгірших показників по країні. За показником економічного розвитку на тлі інших облцентрів Полтава виглядає середнячком. А по середній зарплаті в 6,2 тис. грн область навіть увійшла в топ-5 найбільш забезпечених регіонів.