У Порошенка відповіли Пінчуку на сторінках WSJ

Пропозиції бізнесмена з обуренням відкинули.

У Порошенка відповіли Пінчуку на сторінках WSJ

Константин Елисеев
Фото: www.rferl.org

Газета Wall Street Journal опублікувала відповідь заступника голови адміністрації Президента України Костянтина Єлісєєва на статтю бізнесмена Віктора Пінчука, в якій той запропонував піти на “болісні компроміси” заради миру на Донбасі.

“Я згоден з його благородним закликом до миру на Донбасі, але не можу погодитися із закликом до компромісів на засадах тривог. Страх і слабкість – погані порадники. Вони підіграють апетитам Росії, спонукають її до ще більшої агресії та більших людських страждань. Ось чому Україна завжди виступала за рішення, що ґрунтується на національних інтересах і волі українців, які хочуть, щоб їхня країна була незалежною і квітучою, а на їхній вибір не впливав агресивний диктат”, – пише Єлісєєв.

За його словами, є три червоні лінії, яких Україна не перетне:

  1.     “Не буде розвороту в європейській і євроатлантичній інтеграції України. Це було б здачею незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України. Це було б як повернення в радянське минуле в Україні – те, що навіть пан Пінчук не вітав б. Відмова від європейської інтеграції була б політичним самогубством для будь-якого українського політика, який наважився б закликати до такого різкого розвороту, особливо після Революції гідності і її вимог до модернізації та реформ.
  2.     Не буде жодних торгів територіями України – Донбас це чи Крим. Ці території не можуть бути частиною компромісу заради миру. Вони належать Україні, і це підтверджено на міжнародному рівні, в тому числі резолюцією Генеральної Асамблеї ООН стосовно Криму, ухваленою минулого місяця, і канцелярією прокурора Міжнародного кримінального суду в листопаді. Україна не буде відмовлятися від українців, які опинилися за залізною завісою військового вторгнення Росії до Криму і на Донбас.
  3.     Не буде жодних виборів на Донбасі, поки російський чобіт стоїть на українській землі. Україна виступає за проведення місцевих виборів там, але тільки на засадах українського законодавства і за стандартами ОБСЄ. Кремль, безумовно, хотів би легалізувати свої гібридні окупаційні та маріонеткові режими на Донбасі українськими руками. Потрапити в цю пастку не можна”.

“Компроміси на умовах Росії – це неправильна політика. Один з важковаговиків нової адміністрації США якось сказав: “Історія вчить, що слабкість породжує зло”. Це ніколи не вело ані до стійкого миру, ані до порятунку життів. Навпаки, це завжди спричиняло велику агресію і людські страждання”, – підсумував Єлісєєв.

Нагадаємо, у своїй статті від 30 грудня Пінчук запропонував, щоб Україна відмовилася від ідеї вступити в Європейський Союз і НАТО, не порушувала питання територіальної приналежності Криму, провела місцеві вибори на Донбасі до відновлення контролю над окупованими районами.