У попередньому році полтавські аграрії експортували продукції на суму 0,9 млрд. доларів

Учора в Полтаві пройшла конференція «Європейські реформи в українському АПК». В ході неї фахівці агросфери регіону обговорили позитивні і негативні моменти підписання угоди про асоціацію з ЄС.

На сьогоднішній день Полтавщина тримає лідерство серед регіонів-експортерів. Найбільшим попитом наша продукція користується у австрійців, німців, угорців, чехів та нідерландців. Зокрема, за попередній рік експорт продукції у країни ЄС зріс у 1,5 разів. Вдалося продати товарів на загальну суму 0,9 млрд. доларів. Із 1000 субʼєктів господарювання левову частку продукції виготовили представники великого бізнесу, решту – середнього і малого.

Директор департаменту АПК Полтавської ОДА Іван Рева зазначив: «Треба розуміти, що вихід нашого агропромислового комплексу на рівень ЄС за всіма аспектами – довготривалий шлях. Не одного, не двох, і навіть не п’яти років. Але ми бачимо, що українській продукт знаходить збут в Європі”.

Проте, про успіх говорити зарано, бо ж частина експорту зростає за рахунок африканських та азіатських країн, таких як Туреччина, Китай, Японія, Південна Корея та Єгипет. Віце-президент Полтавської торгово-промислової палати Володимир Борисенко додав: «Підписавши Угоду про асоціацію, ми отримали великий ринок збуту. Це динамічний, цікавий ринок, який дає нам можливість розвиватися. Вже є позитивні зміни”.

Наразі головною проблемою в Українському АПК залишається орієнтованість галузі на виготовлення переважно сировинної, а не готової продукції. Крім цього, експерти вказали на непередбачуваність вітчизняної торгової політики, відсутність спрощених правил отриманні сертифікатів і дозволів, корупцію. Натомість, квоти безмитної торгівлі для України щороку збільшуються. Зараз ця цифра складає 12% від загальної експортної продукції. Втім фахівці радять не зациклюватися саме на квотах, а намагатися підтягти якість продукції під європейські стандарти.