У ПолтНТУ відзначили призерів конкурсу дипломних проектів студентів архітектурно-художніх спеціальностей ЗВО

Протягом тижня у ПолтНТУ проходив XXVII Всеукраїнського огляду-конкурсу дипломних проектів студентів архітектурно-художніх спеціальностей ЗВО України та інших країн. Члени журі розглянули 376 робіт.

Участь у конкурсі взяли представники з 20 закладів вищої освіти з архітектурно-художніми спеціальностями України та 3 міжнародні ЗВО: Азербайджану, Молдови, Туреччини. Студенти Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка постійні учасники конкурсу. Цьогоріч вони подали на участь 17 робіт.

— Архітектурна школа нашого ПолтНТУ — одна із кращих в України. Ректор Володимир Онищенко докладає чимало зусиль, щоб розвивати архітектурні традиції нашої Полтавської архітектурної школи і, насамперед, у міжнародному напрямі, — розповів перший проректор — проректор з науково-педагогічної роботи ПолтНТУ Богдан Коробко.

У цьому щорічному заході взяли участь 20 закладів вищої освіти з архітектурно-художніми спеціальностями України та 3 міжнародних (Азербайджан, Молдова, Туреччина):

Серед інших учасників цьогорічного огляду-конкурсу також студенти: Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука — 21 робота, Київського національного університету будівництва і архітектури — 64 роботи, Національного авіаційного університету — 21 робота, Національного університету «Львівська Політехніка» Інститут Архітектури — 54 роботи, Одеської державної академії будівництва та архітектури — 28 робіт, Харківського національного університету будівництва і архітектури — 40 робіт, Харківського національного університету міського господарства імені Олексія Бекетова — 20 робіт.

На огляд-конкурс надійшло 376 дипломних проектів На огляд-конкурс надійшло 376 дипломних проектів

Участь у конкурсі взяли представники з 20 закладів вищої освітиУчасть у конкурсі взяли представники з 20 закладів вищої освіти

Загалом на огляд-конкурс надійшло 376 дипломних проектів. З них ОКР «бакалавр» — 215 робіт, ОКР «спеціаліст» — 32 роботи, ОКР «магістр» — 129 робіт.

— Аналізуючи роботи наших молодих колег, ми побачили, що вони орієнтуються на найкращі світові тренди, на досягнення архітектури та технологій. Вони аналізують соціальні проблеми, частина з яких витікає ще зі стародавніх часів. Кілька таких робіт було. Деякі роботи демонстрували віртуозне володіння простором, масою, формою. Роботи не було одноманітними, — розповів директор Навчально-наукового інституту архітектури і будівництва ПолтНТУ Олександр Семко.

Дипломні роботи представлені в 10 номінаціях: графічний дизайн, громадські будівлі і споруди, дизайн архітектурного середовища, дизайн інтер’єру, експериментальне проектування (футуристичний проект, інноваційні технології), житлові будівлі й комплекси, ландшафтна архітектура, містобудування, промислова архітектура, реконструкція та реставрація об’єктів архітектури та містобудування. 

Журі огляду-конкурсу за дорученням Президента Національної спілки архітекторів України очолив віце-президент Київської організації Національної спілки архітекторів України Сергій Буравченко. 

Богдан Коробко, Сергій Буравченко, Андрій КонюкБогдан Коробко, Сергій Буравченко, Андрій Конюк

До складу журі увійшли: завідувач кафедри архітектури будівель та містобудування ПолтНТУ Володимир Ніколаєнко; декан архітектурного факультету Київського національного університету будівництва і архітектури Олександр Кащенко; завідувач кафедри дизайну архітектурного середовища Київського національного університету будівництва і архітектури Віктор Тімохін; доцент кафедри архітектурного проектування та інженерії Національного університету «Львівська Політехніка» інститут Архітектури» Ігор Гнесь; завідувач кафедри основ архітектури Харківського національного університету будівництва і архітектури Олександр Буряк; завідувач кафедри містобудування Харківського національного університету міського господарства імені Олексія Бекетова Інна Древаль; завідувач кафедри архітектурного проектування цивільних будівель і споруд Київського національного універсистету будівництва і архітектури Вадим Куцевич; декан факультету «Дизайн середовища» Харківської державної академії дизайну і мистецтв Вікторія Бондаренко; директор Архітектурно-художнього інституту Одеської державної академії будівництва та архітектури Валерій Уреньов; професор кафедри основ архітектури та дизайну архітектурного середовища Одеської державної академії будівництва та архітектури Олександр Василенко.

У результаті плідної роботи референтур та журі огляду-конкурсу учасники отримали 376 дипломів трьох ступенів: Дипломів Гран-прі — 10 (по одному у кожній номінації), Дипломів І ступеня — 241, Дипломів ІІ ступеня — 120, Дипломів ІІІ ступеня — 5.

За рішенням референтур 5 робіт нагороджено окремими Дипломами за майстерність та якість виконання окремих складових дипломних проетків (як науково-теоретичних, так і практичних). 

Наукові та творчі роботи учасників огляду-конкурсу отримали схвальні відгуки Української Академії Архітектури, Національної Спілки Архітекторів України та Полтавської обласної організації Національної Спілки Архітекторів України, Управління з питань містобудування та архітектури Полтави. Про це свідчать почесні відзнаки: 8 Дипломів Першого ступеня від Української Академії Архітектури за здобутки в архітектурі та містобудуванні, 20 Дипломів від Національної Спілки Архітекторів України, 12 Дипломів від Полтавської обласної організації Національної Спілки Архітекторів та 9 Почесних грамот за дипломні проекти.

ПОІППО за матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА