У ПолтНТУ приховують інформацію про те, для якого автомобіля придбали литі диски і шини за 55 тисяч гривень

ПолтНТУ понад місяць не дав відповідь щодо сумнівної закупки литих дисків та шин за 55 тис. грн, які не підходят до жодної машини з автопарку університету

У грудні 2017 року Полтавський технічний університет ім. Ю. Кондратюка придбав у приватного підприємства «Аладін» комплект автомобільних литих дисків Original 9085 R18 5×112 за 25 372 грн — 6 343 грн за штуку. Про це «Полтавщині» стало відомо з порталу ProZorro. Диски спеціально виготовлені під автомобіль марки Mercedes.

В того ж підприємства університет замовив комплект зимових шин Nokian Hakkapelliitta R2 SUV 225/55 R18 109R за 22 680 грн — 5 670 грн за штуку. Шини розроблені для автомобілів класу SUV — повнопривідний автомобіль, який займає ланку між легковиком та позашляховиком.

У власності університету немає автомобілів, яким би підійшли такі диски і шини. Згідно із витягом державного реєстру МВС, автопарк ПолтНТУ складається із:

  • ЗІЛу 1988 року випуску;
  • двох ГАЗів 1999 року випуску;
  • ПАЗу 2004 року випуску.

Третього січня ми надіслали інформаційний запит до університету із запитанням, для якого транспортного засобу були зроблені вище зазначені покупки. До цього часу відповіді ми не отримали. Спочатку секретар ректора пояснювала, що лист не надійшов через технічні проблеми електронної пошти університету. Ми надсилали запит ще два рази, допоки перший проректор підтвердив, що лист прийшов і відповідь вони нададуть. Та минуло ще 5 днів, а закупки так і залишилася в таємниці.

Цікаво, що диски і шини ідеально підходять для автомобіля матері ректора Онищенко Тамари Харитонівни. Згідно із витягом державного реєстру МВС, вона володіє автомобілем Mercedes-Benz ML 500, 2008 року випуску. Ця машина якраз відносить до SUV-класу.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»