У ПолтНТУ протягом тижня перебуватимуть американські колеги

На круглому столі «Формування безпечного освітнього простору та запобігання булінгу»На круглому столі «Формування безпечного освітнього простору та запобігання булінгу»

З 29 жовтня по 2 листопада на Полтавщині перебуватимуть представники коледжу Санта Фе (США, Флорида). Разом із студентами ПолтНТУ та ПКНГ ПолтНТУ вони проводитимуть у полтавських школах тренінги з запобігання булінгу. Щоб визначити основні напрямки роботи, в університеті відбувся круглий стіл «Формування безпечного освітнього простору та запобігання булінгу».

Співпраця Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка з американськими колегами розпочалася 2016 року. Тоді директор Полтавського коледжу нафти і газу (ПКНГ) ПолтНТУ Любов Шумська в межах міжнародної програми «Адміністрування в системі коледжів у США» відвідала Санта Фе. Цьогоріч участь у програмі також взяв директор Миргородського художньо-промислового коледжу Олександр Дубина. А 2017-го ПолтНТУ спільно з Санта Фе реалізували програму з проведення міжнародного тренінгу для директорів коледжів з усіх регіонів України. І знову вони працюють над новим проектом.

— Проект Посольства США в Україні — унікальний. Адже він об’єднав дві окремі програми: «Молодь проти насильства», яку реалізовують студенти ПолтНТУ та коледжу нафти й газу ПолтНТУ в школах Полтави та програму коледжу Санта Фе «Впровадження інклюзивної освіти через молодіжне лідерство», — зазначила директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко.

Співпраця ПолтНТУ з американськими колегами розпочалася 2016 року Співпраця ПолтНТУ з американськими колегами розпочалася 2016 року

На круглому столі «Формування безпечного освітнього простору та запобігання булінгу» На круглому столі «Формування безпечного освітнього простору та запобігання булінгу»

У межах проекту представники коледжу Санта Фе разом із студентами ПолтНТУ та ПКНГ ПолтНТУ проводитимуть у полтавських школах тренінги з запобігання булінгу, організовуватимуть цікаві вуличні акції, флешмоби.

Щоб визначити основні напрямки роботи за проектом Посольства США в Україні та поділитися досвідом, у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка відбувся круглий стіл «Формування безпечного освітнього простору та запобігання булінгу».

— Проблема булінгу серед учнівської молоді — надзвичайно актуальна. За даними різних досліджень, майже кожен третій учень України так чи інакше зазнавав булінгу в школі, потерпав від принижень і насміхань. Це соціальна проблема всього світу протягом останніх ста років, однак й досі не вивчена. Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, наша країна на четвертому місці в світі за рівнем підліткової агресії, — наголосив ректор Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Володимир Онищенко.

В Україні з проблемою булінгу борються активно. При Міністерстві освіти і науки України створили профільну робочу групу. На початку жовтня Верховна Рада України у першому читанні ухвалила законопроект, спрямований на протидію булінгу в навчальних закладів. А минулого тижня у МОН анонсували запуск онлайн-курсу для українських вчителів із протидії булінгу на початку наступного року.

Олена Харченко, Володимир Онищенко, Світлана Сівіцька Олена Харченко, Володимир Онищенко, Світлана Сівіцька

— Наш заклад також переймається цією проблемою. Адже університет — це не лише заклад освіти, а й просвітницький та культурний центр міста. Саме тому в квітні волонтери нашого коледжу нафти і газу вирішили взяти участь у конкурсі волонтерських проектів «Зробимо світ кращим!». Їхній проект «Молодь проти насильства» здобув перемогу. Проектом вирішено охопити понад 1000 школярів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Полтави з вересня 2018-го по червень 2019-го, — додав очільник ПолтНТУ Володимир Онищенко.

Проект «Молодь проти насильства» спрямований на проведення інформаційно-профілактичних заходів, інформування підлітків про правила спілкування між однолітками, визначення шляхів подолання проблеми за методикою «Рівний — рівному». Методика базується на тому, що основну участь у просвітницькій роботі бере сама молодь. 

— Дякую Володимиру Онищенку за надану можливість школярам та студентам Полтави долучитися до багатьох цікавих та змістовних заходів! — звернулася до очільника ПолтНТУ Олена Харченко. 

Участь у круглому столі «Формування безпечного освітнього простору та запобігання булінгу» також взяли проректор з міжнародної та соціальної роботи ПолтНТУ Світлана Сівіцька, завідувач психологічної служби та методист з питань супроводу професійної діяльності практичних психологів Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Михайла Остроградського Катерина Муліка та Тетяна Хорошева. Завідувач центру практичної психології і соціальної роботи міського методичного кабінету управління освіти виконавчого комітету Полтавської міськради Тетяна Горошко, директори шкіл, у яких буде реалізовуватися проект, 21 практичний психолог полтавських шкіл та коледжів, учасники волонтерського загану ПКНГ ПолтНТУ «Відкриті серця», лідери студентського самоврядування ПолтНТУ. 

У ПолтНТУ протягом тижня перебуватимуть американські колеги У ПолтНТУ протягом тижня перебуватимуть американські колеги

А також почесні гості: віце-президент коледжу Санта Фе з економічного розвитку, фахівець програми Фулбрайта в Україні у 2017 році Даг Джонс, директор програми подвійних дипломів коледжу Санта Фе Джен Гомард. Українсько-американська студентка, працівник міжнародного центру коледжу Санта Фе Наталія Пріор, Президент команди з етики, Президент глобального суспільства, учасниця Моделі ООН Шантель Говер, Президент студентського сенату, Амбасадор 2017-2018 років, Сіт Уотерс, Амбасадор коледжу Санта Фе 2018-2019 років Метт Чек.

ПОІППО за матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА