У ПолтНТУ «прокачали» власний Mercedes-Benz Viano

ПолтНТУ відповів на запит щодо литих дисків та шин за 55 тис. грн через адвокатське звернення з вимогою спростувати інформацію

Тиждень тому «Полтавщина» публікувала матеріал про те, що Полтавський технічний університет ім. Ю. Кондратюка придбав автомобільні литі диски та шини і понад місяць не відповідав на запит для якої машини така закупка. Вона привернула нашу увагу тому, що, згідно із витягом державного реєстру МВС, в університету немає відповідного авто для такої обновки, а у матері ректора є.

Зрештою, університет надав відповідь на наш запит, але доволі оригінальним способом — адвокатським зверненням. На нашу електронну адресу надійшов лист від юридичної компанії «Кредо», яка надає юридичні послуги ПолтНТУ. У звернені «Кредо» вимагає негайно спростувати недостовірну інформацію з нашої статті.

На думку юристів, ми написали неправду, що в автопарку університету немає автомобіля для якого призначалася дана закупка. У звернені вказано, що у власності ПолтНТУ є Mercedes-Benz Viano з номером ВІ0088ВВ, зареєстрований на університет у 2009 році. Для цього автомобіля й були куплені нові диски і шини. Якщо в це повірити, все ж залишаються деякі запитання.

Тачка на прокачку

Стандартний розмір шин і дисків на Mercedes-Benz Viano — R16 (16 дюймів), а університет закупив розміром R18. Поставити диски більшого розміру на автомобіль можливо. Звичайно це роблять, щоб «прокачати тачку». З більшими дисками авто виглядає ефектніше, привертає до себе увагу на вулиці.

Адвокатська контора для підтвердження надіслала нам фото університетського Mercedes-Benz Viano з новими дисками і шинами. Як бачимо, виглядає непогано. З блискучими великими литими дисками мікроавтобус виглядає більш «крутим», ніж зі стандартними штампованими.

Порівняння дисків R16 та R18 на Mercedes-Benz Viano

Більші за стандартний розмір диски впливають на технічні показники автомобіля. В автомобілі трохи збільшиться витрата палива, зменшиться прискорення, негативно вплине на підвіску. Однак, такі зміні будуть ледь помітні, найбільшою проблемою може стати колісна арка. Як бачимо на фото, шини упритул наближені до неї. На рівному чистому асфальті цей недолік не буде видно, а сніг чи багнюка може забити арку і автомобіль зупиниться. Деякі автолюбителі дотримуються думки, що з більшими дисками пом’якшиться «хід» автомобіля. Та відповідних порівнянь ми не знайшли.

Тут виникає лише одне питання: для чого це потрібно університету? Такі диски й шини дорожчі за звичайні. Припускаємо, що їх могли причепити до мікроавтобуса лише для однієї фотосесії.

Цікавий факт. За місяць до зазначеної вище закупки університет придбав два комплекти шин:

  • 215*60/R16 Nokian Norman Rs 2;
  • 205/65/R16 C Nokian WR C 3.

Вони підійдуть і до університетської ГАЗелі й до Mercedes-Benz Viano.

Також питання, чому Mercedes-Benz Viano немає в державному реєстрі МВС. При отриманні запиту сервіс повідомляє, що база здебільшого містить записи за останні кілька років. Можна припустити, що автомобіль 2009 року не внесли в базу, але чому тоді в неї внесли ЗІЛ 1988 року випуску і два ГАЗи 1999 року випуску?

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»