У Полтаву тихо повернулися дракони

У Полтаві відкрили виставку абстрактного живопису

Висловити невимовне, передати відчуття єдності душі, матерії й всесвіту художникам завжди допомагав абстракціонізм – образотворча мова, повна глибокого сенсу. Журналісти 0532.ua сьогодні відвідали неординарну мистецьку подію міста.

5 липня у музеї Котляревського для полтавців відкрилася виставка робіт відомої художниці Руслани Анічиної. Представлені картини вона створила протягом 2017-2018 років і сьогодні їх вперше представила широкому загалу. За словами колег художниці, напрям абстракціонізму поки що дуже слабко розвинений у Полтаві, тому виставка, яка показує лише абстракцію – справжня подія для міста.

             – До абстракції я ставлюся не абстрактно, – каже Руслана Анічина, – для мене вона відображає більше правди, ніж звичайні реалістичні роботи. Адже її неможливо вигадати. Це те, що народжується всередині, віддзеркалює внутрішній стан, емоції, переживання, враження. Тому і виставку назвала «Відбитки» – представлені картини є відбитками того, що відбувається всередині, в душі.

Співробітники музею Івана Котляревського з ентузіазмом і захватом взялися за спів організацію виставки. За їх словами, тут проходить багато виставок, але виставка абстрактного живопису тут відбувається вперше.

           – Традиції класичного закладу і вічно молодого абстракціонізму – поєднання, яке виводить виставкову діяльність міста на новий, сучасний рівень, притаманний багатьом музеям і галереям Західної Європи,кажуть співробітники музею.

 “Тихе повернення драконів”, “Народження сонячного зайчика”, “Ритми вітру в кронах”, “Скоро місто стихне”, “Квіти для гостей в сузір’я Волопаса” – чаруючі назви захоплюючих картин, на які ван неодмінно варто подивитися власними очима!