У полтавських школах пролунали перші дзвоники

1 вересня за парти міських шкіл вперше сіли понад три тисячі дітлахів. Серед них і маленькі учні гімназії № 33 та навчально-виховного комплексу № 16. Аби особисто привітати першокласників, урочистості, що проходили в обох закладах, відвідав міський голова Олександр Мамай.

Очільник міста зауважив, що День знань — свято не лише для «першачків»:

— 1 вересня — це свято для всіх учнів, їхніх батьків, вчителів. Та для першокласників воно — по-особливому хвилююче, адже діти вперше сядуть за шкільну парту, зустрінуть нових друзів, почнуть пізнавати світ. Аби вони здобували знання в комфортних умовах, протягом усього літа в навчальних закладах міста проходили ремонтні роботи: ремонтували харчоблоки, класні кімнати.

Міський голова побажав вчителям натхнення, здібних та вдячних учнів, школярам же — наполегливості, цікавих уроків, веселих перерв та, найголовніше, вірних друзів.

Неабияке хвилювання в День знань відчувають батьки першокласників. Адже вони віддають вчителям найцінніше, що у них є. Мама новоспеченої учениці НВК № 16 Марії Шкляр розповіла — досі не вірить, що її доня вже пішла до школи:

— Взагалі, ми подумували про те, щоб відкласти цей момент ще на рік, адже доні тільки виповнилось 6 років. Але вона впевнено сказала: хочу в школу! І ось ми тут.

Олександр Мамай вітає учнів з Днем знань Олександр Мамай вітає учнів з Днем знань

Першокласники НВК № 16 Першокласники НВК № 16

Разом з тим, Лариса Шкляр додала: доню привчали до шкільного життя заздалегідь:

— Готувалися до школи 4 роки, тож Марія уже читає, пише, рахує. На підготовчих заняттях нам сказали, що у неї математичний склад розуму.

Зі словами привітань до присутніх на лінійках звернулися й директори навчальних закладів.

— Для кожного з нас — це день, який запам’ятається святковою, урочистою атмосферою, — зауважила директор гімназії № 33 Наталія Кікоть. — За народною прикметою, якщо справа супроводжується дощем, вона буде вдалою. Тож, початок шкільного життя для першокласників буде успішним, щасливим, радісним. Усім учням я бажаю успіхів в цьому навчальному році високих звершень. Нехай кожен ваш день серед однокласників буде яскравим, особливим!

Директор гімназії № 33 Наталія Кікоть Директор гімназії № 33 Наталія Кікоть

Першокласники гімназії № 33 Першокласники гімназії № 33

Незабутнім свято першого дзвоника є і для тих, хто знаходиться в школі останній рік. Серед 11-класників гімназії № 33 — Дарія Назаренко. Дівчина розповіла: цей день для неї — особливий:

— Емоції переповнюють мене, адже це мій останній перший дзвоник! Протягом цього року хочеться взяти від шкільного життя найбільше, запам’ятати всі ці емоції назавжди. Та найголовніше — це підготовка до ЗНО та вступ до вищого навчального закладу.

Міський голова Олександр Мамай з майбутніми випускниками Міський голова Олександр Мамай з майбутніми випускниками

Під час урочистостей, майбутні випускники привітали малечу з їхнім першим шкільним днем та дали настанови на подальше життя.

Довідково: У 2017-2018 навчальному році в місті буде функціонувати 50 загальноосвітніх навчальних закладів різних типів та форм власності. Контингент учнів 1-11 класів — близько 28,5 тис., серед них понад 3,3 тис. першокласників, 1,4 тис. випускників 11-их класів. У 55 дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності виховується понад 13 тис. дітей.

З міського бюджету на виконання капітальних ремонтних робіт, будівництво, реконструкцію, реставрацію та благоустрій закладів освіти виділено понад 106 млн грн.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради