У полтавських дитячих таборах відкрились перші зміни

У перші дні літа свою роботу розпочали заміські дитячі табори оздоровлення та відпочинку. Набиратимуться сил юні полтавці, зокрема, у двох таборах комунальної власності: «Олімпійських надіях» у селі Соснівка та «Супутнику» у Михайлівці.

На відкриття змін завітав міський голова Олександр Мамай:

— На проведення літньої оздоровчої кампанії 2017 року з міського бюджету виділили майже 20,5 млн. грн. А це — на 7 млн. більше, ніж торік. Моя принципова позиція як міського голови, батька, дідуся — охопити турботою якомога більше дітей, яким необхідна особлива підтримка. У 2016 році ми оздоровили 11 875 дітей пільгових категорій. Цьогоріч оздоровчі послуги отримають понад 12 тисяч дітлахів. Не оминемо увагою і нашу талановиту молодь, яка за свої успіхи заслуговує на відпочинок. Особливим обов’язком вважаю піклування про дітей, батьки яких стали учасниками АТО. Здоров’я людини — найвища цінність, а тим більше, коли мова йде про дітей. Якщо ця літня кампанія дозволить покращити стан здоров’я хоча б однієї дитини — значить, справа того варта! 

Вчора урочисто відкрилась зміна в таборі «Олімпійські надії». Наразі тут відпочиває 181 дитина. Кожна з них — спортивна гордість, яка прославляє наше місто на рівні держави та за її межами. Ще донедавна цей табір вважався «наметовим містечком». Але сучасні вимоги до відпочинку вимагають якісних змін, не дивлячись на необхідність загартовувати силу духу і тіла. 

Олександр Мамай оглядає нові будиночки в «Олімпійських надіях» Олександр Мамай оглядає нові будиночки в «Олімпійських надіях»

Фото на згадку. Міський голова Олександр Мамай та майбутні зірки черлідингу. Табір «Олімпійські надії» Фото на згадку. Міський голова Олександр Мамай та майбутні зірки черлідингу. Табір «Олімпійські надії»

Тому у закладі побудували два нових спальних корпуси, кожен з яких розрахований на 32 дитини. Найбільша радість для відпочивальників — капітально відремонтована баскетбольна площадка. Окрім того, для табору придбали необхідні меблі, постільну білизну та інший інвентар. Понад 3,3 млн. грн. з міського бюджету виділили на підготовку та організацію відпочинку для майбутніх зірок спорту.

— Приємним сюрпризом для нас стала поява двох нових будиночків. Вони комфортабельні, теплі. Особливо подобаються двоповерхові ліжка. У нас дуже дружня команда, тож ми раді, що можемо жити більшими компаніями в одній кімнаті. Я відпочиваю тут уже 4 роки і, порівнюючи з тим, як було раніше, не можу натішитися, — розповіла юна баскетболістка Маргарита Пивовар. — Ми дуже зраділи полагодженому баскетбольному майданчику. На новому покритті стало тренуватися зручніше та безпечніше.

— У нашому таборі діти не просто відпочивають. Вони загартовуються, тренуються долати перешкоди та здобувати нові висоти. Приємно, що увага міської влади завжди прикута до наших юних спортсменів, що про них турбуються. Адже запорука їхнього успіху не тільки в кропітких заняттях, але й у належних умовах перебування. Спортсмени багато працюють над собою, тож і відпочивати повинні відповідно. Тому дякуємо міському голові та депутатському корпусу за таку підтримку, — розповів тренер баскетбольної команди Анатолій Ніщименко. 

Днями святкування старту першої зміни відбулось і в таборі «Супутник». Тут оздоровлюються 218 дітей. 5,1 млн. грн. спрямовано на підготовку та організацію роботи закладу. У таборі замінили вікна в їдальні, медичному пункті, деяких спальних корпусах, відремонтували дахи, зробили біля корпусів навіси, замінили асфальтове покриття на бруківку. Закупили і нові ліжка з ортопедичними матрацами, постільну білизну, ковдри. 

Свято з нагоди відкриття першої зміни у «Супутнику» Свято з нагоди відкриття першої зміни у «Супутнику»

Фото на згадку. У таборі «Супутник» Фото на згадку. У таборі «Супутник»

Також виконали поточні ремонти всередині кожного корпусу, оновивши їхній інтер’єр. Крім того, придбали кухонне обладнання, а в їдальні встановили нову вентиляційну систему. Оглянувши виконані ремонтні роботи, мер зазначив, що діти тут у комфорті, поруч з друзями та під наглядом досвідченої команди «Супутника».

Відкриття змін в усіх закладах супроводжувалися святковими концертними програмами, які діти готували разом із працівниками таборів. Цікаве та змістовне дозвілля, на думку Олександра Мамая — складова гарного відпочинку. Тому табори отримали сертифікати на безкоштовний відпочинок у парку розваг «Дитяча планета». 

Урочисте відкриття перших табірних змін у дитячих таборах, у тому числі й інших форм власності, триває.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради