У Полтавському пологовому будинку з’явиться відділення анестезіології з інтенсивною терапією для жінок

Міський клінічний пологовий будинок Полтави Міський клінічний пологовий будинок Полтави

У міському клінічному пологовому будинку продовжується комплексний ремонт. Оновлюють водопровід, каналізацію, опалення, вентиляцію, виконують загальнобудівельні роботи, міняють дверні блоки. Та головне — тут створюється нове відділення анестезіології з інтенсивною терапією для жінок.

— У Полтаві створюється по суті нове відділення — відділення анестезіології з інтенсивною терапією для жінок. Це відділення надаватиме допомогу жінкам, жінкам у пологах, після пологів, після оперативних втручань, які мають такий стан, який потребує інтенсивної терапії, — говорить в. о. головного лікаря пологового будинку Олена Коротич. 

У міському пологовому будинку з часу його відкриття такі зміни відбуваються вперше. Косметичні ремонти, звісно, були, але повної реконструкції він зазнає лише цього року.

Андрій Матковський оглядає приміщення лікарні

Ремонтні роботи в пологовому будинку Ремонтні роботи в пологовому будинку

Депутат міської ради Андрій Матковський особисто завітав перевірити хід виконання робіт. За його словами, життя кожного з нас починається у пологовому будинку, тому дуже важливо, щоб місце, де народжується немовля, було забезпечене всім необхідним. Саме це, на думку обранця, зможе вплинути на покращення демографічної ситуації міста і країни в цілому.

— Пам’ятаю, як 10-12 років тому ми розпочинали реконструкцію та ремонт палат, і створювали гарні умови за рахунок спонсорів. А зараз сюди вкладаються вже бюджетні кошти. Крок за кроком ремонтуються приміщення, оновлюється обладнання, пологовий будинок стає більш сучасним, оснащеним усім необхідним, комфортним для мам з немовлятами і для персоналу.

Кошти з міського бюджету йдуть не тільки на ремонт будівлі, а й на закупку інноваційного обладнання, зокрема, апаратів штучної вентиляції легенів, багатофункціональних ліжок, апаратури, яка спостерігає за станом жінки та життєво-важливими функціями.

Перевірка ходу робіт у пологовому будинку Перевірка ходу робіт у пологовому будинку

Цьогоріч на ремонт у міському пологовому будинку виділили 6,7 млн грн. Андрій Матковський говорить, суми, направили за останні два роки в галузь медицини на реконструкції та ремонти, закупівлю обладнання, — найбільші за попередні 10 років. Цю роботу продовжать, доки всі заклади охорони здоров’я не відповідатимуть сучасним європейським вимогам.

Наразі ремонти у пологовому будинку в розпалі, втім, заклад не втрачає своїх потужностей і працює цілодобово.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради