У Полтавському краєзнавчому музеї відкрили виставку фотографій, присвячених японській культурі та суспільству

Сьогодні в Полтавському краєзнавчому музеї імені В. Кричевського відбулося відкриття фотовиставки в рамках проведення заходів «Року Японії в Україні».

До 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною Указом Президента України Петра Порошенка від 11 січня 2017 р. цей рік оголошено «Роком Японії в Україні». Мета — активізація двостороннього співробітництва й зміцнення зв’язків між країнами.

Для відзначення цієї річниці в області заплановано низку тематичних заходів, які допоможуть ознайомитися з культурою, традиціями та історією Японії. Один із них — фотовиставка в Полтавському краєзнавчому музеї.

— Виставки й інші заходи, приурочені «року Японії в Україні», проводитимуться не лише у Полтаві, а по всій країні, — говорить завідуюча науково-дослідного експозиційного відділу народознавства Полтавського краєзнавчого музею Інна Болокан. — На цих фото відображені фрагменти японської культури, суспільства, можна побачити природу Японії, — все очима українців.

Інна Болокан Інна Болокан

Організатори зазначають, що, на відміну від багатьох інших культур, саме японській притаманне унікальне поєднання традиційного й сучасного. Далека й загадкова, з давніх часів ця країна приваблювала мешканців європейської частини континенту.

Протягом століть «країна сонця, що сходить» була прихована від іноземців. Коли ж завісу зняли, очам європейців відкрився край з незвичайними традиціями та людьми. Сьогодні Японія продовжує викликати цікавість і захват. Її незвична, оригінальна культура припала до душі й українцям.

У перші хвилини після відкриття виставка отримала й першого наймолодшого відвідувача. На екскурсію до музею приїхали учні Машівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів, тож працівники музею запросили їх переглянути фотороботи. Для дітей виставка стала приємною несподіванкою.

Лідія Баглій Лідія Баглій

— Сьогодні ми 7-а класом приїхали сюди, щоб завершити нашу пошукову роботу про козацтво Полтавщини. Це цікаво і повчально для дітей, тому що інтернет — одне, а розповідь екскурсовода — зовсім інше, — говорить учитель Машівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Лідія Баглій.

Завідувач науково-дослідного сектору пересувних та стаціонарних виставок Роман Прохватило говорить, що виставка покликана зацікавити більш широку аудиторію японською культурою. На фотографіях чудово простежується поєднання традиційних елементів і особливостей сучасного японського суспільства водночас.

Роман ПрохватилоРоман Прохватило

— Посольство Японії в Україні активно сприяє процесу підготовки заходів, — зазначив Роман Прохватило. — Спочатку оголосили конкурс фоторобіт, до якого міг долучитися кожен українець. Достатньо було надіслати свої фотографії, зроблені в Японії, на електронну адресу Посольства. Потім провели конкурсний відбір. Найкращі роботи відзначив сам Посол Японії. 

Виставка триватиме до 26 червня, щоб кожен охочий міг на неї потрапити. Представлені в експозиції роботи, надало Посольство Японії в Україні. Використання цих фотографій охороняється авторським правом.

Прес-служба Полтавської ОДА