У Полтавському краєзнавчому музеї проходить виставка з нагоди 100-річчя перших поштових марок України

З нагоди 100-річчя перших поштових марок України полтавські філателісти виставили сотні рідкісних марок у краєзнавчому музеї

18 липня 1918 року вийшла перша марка на території Української Народної Республіки. З нагоди 100-річчя перших поштових марок України ПАТ «Укрпошта» влаштовує в обласних центрах виставки марок, які зібрали філателісти (колекціонери марок).

Сьогодні у Полтавському краєзнавчому музеї ім. Василя Кричевського відкрилася перша обласна філателістична виставка «Полтавафілекспо-2018». Розпочали церемонією погашення марок (погашення спеціальним поштовим штемпелем поштових конвертів та марок, випущених з нагоди великих та пам’ятних подій). Перше штампування конвертів зробили: депутат Полтавської обласної ради та почесний президент Полтавської спілки філателістів Юрій Тимоха, голова Полтавської спілки філателістів Михайло Меллін, керівник Полтавської дирекції Укрпошти Андрій Рижов та директор Полтавського краєзнавчого музею Олександр Супруненко.

На виставці свої колекції представили 6 полтавських філателістів: Юрій Приходько, Анатолій Кравченко, Олег Лаптєв, Ігор Надін, Богдан Шерстюк, Сергій Гринь та колекціонер із Дніпра Ігор Кірков.

Умовно виставку можна поділити на такі секції:

  • Марки, які використовувалися на території українських земель, які в різні періоди входили до складу: Російської та Австро-Угорської імперій, Польщі, Чехословаччини та Румунії;
  • Авіація;
  • Суднобудування;
  • Сухопутний транспорт;
  • Перший політ людини у космос;
  • Новорічні свята;
  • Мистецтво на території Полтавщини.

Завтра зі своїми колекціями мають приїхати філателісти з інших міст України. Між ними відбудеться спілкування, обмін, купівля-продаж марок.

Виставка буде проходити з 16 по 18 листопада. Вхід на неї вільний. Відвідати виставку можна з 10 до 16 години.

Для тих, хто лінується добиратися до краєзнавчого музею і воліє милуватися цікавими речами через екрани моніторів, ми підготуємо фоторепортаж виставки.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»