У Полтавській загальноосвітній школі № 22 замінили 115 вікон

Депутати Полтавської міськради Андрій Матковський та Юлія Мелкумова спілкуються з колективом ЗОШ № 2 Депутати Полтавської міськради Андрій Матковський та Юлія Мелкумова спілкуються з колективом ЗОШ № 2

У 2017 році в навчальних закладах міста продовжується впровадження заходів з енергозбереження. 31 січня, на дев’ятій сесії Полтавської міськради, більшість депутатів підтримали фінансування ремонтних робіт з енергоефективності навчальних закладів міста.

У Полтаві продовжується реалізація програми енергомодернізації шкіл та дитсадків. В її рамках у ЗОШ № 22, що на Дублянщині, вже замінено 115 вікон. Роботи тривали навіть під час шкільних зимових канікул.

1 лютого депутати міськради Андрій Матковський та Юлія Мелкумова завітали до 22-ї школи, щоб поспілкуватися із колективом та перевірити якість виконання робіт.

— Наше завдання, як депутатів — максимально підтримувати заклади бюджетної сфери: школи, дитячі садочки, лікарні, — говорить Андрій Матковський. — Коли я керував містом, ми запустили програму з енергозбереження у закладах освіти. У 2016 році її реалізацію відновили. Ми докладаємо максимум зусиль для того, щоб вона не збавляла темпу і у 2017-му. У цьогорічному бюджеті передбачено фінансування на продовження робіт.

За словами депутата, Полтавська міськрада відмовилася від глобальних програм, але залишила ту, яка потрібна і дітям, і батькам. Роботи в 22-й та в шести інших школах міста проводились і під час канікул, і взимку. Все — через те, що їх обсяги дуже масштабні. Адже всі діти повинні навчатися у комфортних умовах. 

Крім того, відзначає депутат, починаючи з нового року, усі працівники освітньої галузі Полтави отримуватимуть заробітну плату, збільшену, в середньому, на 66%. Кошти на це передбачені у міському бюджеті-2017.

Андрій Матковський на зустрічі з учнями Андрій Матковський на зустрічі з учнями

У школі № 22 залишається встановити ще 55 металопластикових вікон. Починали роботи у класних кімнатах молодшої школи, на черзі — кабінети, де навчаються старшокласники.

Директор школи Олена Тукало розповіла, що робота із заміни вікон розпочалася з осені минулого року:

— Звичайно, у школі відчутно покращився мікроклімат. По-перше, у класах стало тепло і світло. По-друге, фасад приміщення отримав кращий вигляд. І ми вдячні міський владі за те, що її представники приділяють увагу освітній галузі, підтримують педагогів і турбуються про учнів.

Схвально оцінюють роботу Полтавської влади і батьки школярів.

— Від усього батьківського комітету школи хочу подякувати за турботу про наших дітей, — відзначає мама першокласниці Олександра Скиба. — Зараз у класах стало більш комфортно та тепло. Дітям немає необхідності сидіти на уроках у верхньому одязі, з вікон не дме. І можна не боятися, що дитина захворіє.

Олександра Скиба, мати першокласниці Олександра Скиба, мати першокласниці

Депутати Полтавської міськради, у свою чергу, говорять, що енергозберігаючі заходи — це допомога бюджету міста. Адже значно зменшуються витрати на опалення приміщень, де вже провели енергомодернізацію.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради