У Полтавській УМСА обговорили подальші кроки реформування галузі охорони здоров’я

В приміщенні Полтавської УМСА відбулося розширене засідання колегії Департаменту охорони здоров’я за участю голови Полтавської ОДА Валерія Головка. Серед присутніх — керівники центрів ПМСД, фармацевтична спільнота, представники органів місцевого самоврядування, голови ОТГ, районних рад та райдержадміністрацій.

Мета заходу — підбиття підсумків, визначення шляхів і напрямків подальшої реалізації завдань, ініційованих Президентом, Урядом та МОЗ України.

Сьогодні в області створюється нова система охорони здоров’я, ефективнішими стають принципи фінансування, розбудовується система громадського здоров’я, вдосконалюється кадрове забезпечення, у медзакладах упроваджується електронний документообіг, підвищується рівень якості медичної послуги, раціоналізується фармацевтична політика. Все — із застосуванням науково обгрунтованого супроводу і впровадженням інформаційно-комунікаційного забезпечення.

Директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Віктор Лисак Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак

Директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак 2017 рік назвав знаковим для галузі охорони здоров’я через прийняття низки вагомих законодавчих ініціатив. Зачепив питання медичних кадрів, які переживають усі етапи, але й адаптуються до змін у галузі. Зазначив, що існує кадрова недокомплектація в районах, і слід створити умови, щоб залучити до первинної ланки медико-санітарної допомоги на місцях молодих спеціалістів.

— Сьогодні обласна влада опікується, щоб у галузь вкладалися капітальні видатки, щоб ми надавали медичну допомогу, яка б відповідала стандартам. Коли вкладається ресурс, люди повинні відчувати якісні зміни, — говорить Віктор Лисак. — У 2017 році з різних джерел — ДФРР, депутатських коштів, фонду підтримки розвитку регіону, міжнародної технічної допомоги тощо — галузь отримала понад 203 млн грн. На цей рік планується більше — 145 млн грн вже затверджені. У Департаменті будівництва закладені ще 107 млн грн. Найголовніше освоїти ці кошти ефективо для пацієнтів.

На розширеному засіданні колегії Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА На розширеному засіданні колегії Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

Експерти партнерського проекту USAID HFG представили нову концепцію фінансування та управління галуззю.

Проект «Фінансування та управління охороною здоров’я» фінансується американським агентством із міжнародного розвитку та реалізується в сорока країнах світу. Зокрема в Україні з 2015 року розпочався з невеликої програми по туберкульозу, розробки аналітичної системи та системи фінансування.

Технічний директор HFG в Україні Ольга Зусь розповіла, що Полтавщина була обрана для відпрацювання всіх реформ як ключова за низкою критеріїв. Серед таких — політична воля керівництва області до втілення реформ, підготовка інформаційних систем тощо. Інші обрані учасники проекту — Львівська, Одеська області та місто Київ. 

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко Голова Полтавської ОДА Валерій Головко

— Розпочата Урядом реформа медицини сьогодні торкається всіх. Приємно констатувати, що Полтавщина є її флагманом. Уряд, профільні міністерства ініціюють напрямок, ми його підхоплюємо і реалізуємо на практиці, — говорить голова Полтавської ОДА Валерій Головко. — Сьогодні голови громад, адміністрацій мусять у цих питаннях розбиратися краще за медиків. З рештою, якісне реформування медичної галузі — неодмінна складова в ході реформи децентралізації.

Прес-служба Полтавської ОДА