У Полтавській ОДА визначилися з проектами будівництва нових амбулаторій

Сьогодні голова Полтавської ОДА Валерій Головко зустрічався з головами РДА щодо виконання Закону України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості». Зокрема обговорювали питання будівництва та реконструкції амбулаторій.

У нараді брали участь голови майже усіх районів області. Розглядали 130 проектів амбулаторій. В цьому році на засадах співфінансування ОДА може підтримати 40-50 проектів.

На розвиток сільської медицини в Полтавській області в 2018 році виділяють 165 мільйонів гривен, з них 120 — на будівництво нових об’єктів. Основна вимога — нові амбулаторії мають відповідати типовим проектам Міністерства охорони здоров’я, які, в свою чергу, розроблені згідно європейських стандартів. 

Учасники наради Учасники наради

Кількість лікарів монопрактики в амбулаторіях сільських рад та об’єднаних громад, отже і тип проекту, залежить від кількості населення, що обслуговується. Роботи по будівництву та реконструкції передбачають логістичні фактори і ремонт доріг, які ведуть до медзакладів. Фінансування транспортної інфраструктури бере на себе облдержадміністрація.

Сергій Бульбаха, голова Новосанжарської РДАСергій Бульбаха, голова Новосанжарської РДА

Валерій Головко встановив терміни початку робіт і головні умови реалізації проектів.

— До 1 квітня збираємо документацію: від дозволів на будівництво, планів до графіку робіт. Будівництво починаємо з 1 травня. Від нас бонус — нові амбулаторії отримують нові автомобілі, — зазначив Валерій Головко.

Валерій Головко Валерій Головко

За словами директору Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА Тимофія Голбана, останнє слово щодо проектів залишається за комісією у складі представників Мінрегіонбуду та МОЗ. Вона надаватиме перевагу проектам, які повністю відповідають вимогам: мають гарантії фінансування, прозорий план і вирішені земельні питання. 

— Типові проекти — це лише рекомендації. Їх розробили, для того, щоб якісно надавати послуги населенню. Якщо хтось не хоче типовий проект — будь ласка, розробляйте кращі. Але будуйте їх за свої гроші. Ніхто не проти, — зауважив Тимофій Голбан.

Тимофій Голбан Тимофій Голбан

Голови районних адміністрацій представляли переважно проекти реконструкцій амбулаторій. Проте, Валерій Головко налаштований саме на будівництво нових. На його думку, де є можливість будувати нову амбулаторію, це треба робити.

— Повірте, старі будівлі реконструювати дорожче, ніж побудувати нові. Не чіпляйтеся за старе. Людям важливі не ці старі будівлі, їм важливі послуги. Вони прийдуть в нове приміщення, отримають якісну послугу, і подякують вам, — зазначив очільник ОДА.

Прес-служба Полтавської ОДА