У Полтавській ОДА визначили переможців Конкурсу інвестиційних проектів

Сьогодні відбулось засідання експертного комітету Конкурсу інвестиційних проектів «Горизонти Полтавщини». На якому обговорили усі отримані бізнес-ініціативи та визначили найкращі.

Конкурс інвестиційних проектів проводиться у рамках цільової Програми сприяння залученню інвестицій, розвитку економічного співробітництва, формування позитивного іміджу Полтавської області на 2017-2020 роки.

Мета конкурсу: виявлення у Полтавській області перспективних інвестиційних проектів у пріоритетних галузях економіки для їх подальшого представлення потенційним українським та іноземним інвесторам. Він проходить у два етапи: перший — збір та аналіз заявок-учасників, на участь в якому цього року було подано 48 заявок, другий — навчальні тренінги та консультації з підготовки, написання та оформлення бізнес-планів інвестиційних проектів за методикою UNIDO.

Інна Іщенко та Андрій Пісоцький Інна Іщенко та Андрій Пісоцький

— Кожен член експертного комітету здійснив попередній розгляд заявок індивідуально та направив свої оцінки на узагальнення секретарю Експертного комітету. Для подальшої участі кожен проект оцінили за визначеними критеріями. Враховуючи вимоги Положення про Конкурс, до ІІ етапу конкурсу проходять проекти, які набрали понад 50 балів середньої арифметичної оцінки Експертного комітету, а таких проектів в цьому році 30, — розповіла директорка Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко. 

Після проходження тренінгів з написання бізнес планів, учасники сформували їх та подали на заключний етап конкурсу. Тож сьогодні на засіданні експертного комітету обговорили проекти та визначили переможців.

Обговорення питань Обговорення питань

— Що потрібно для створення якісного проекту? Ціль, мотивація, навчання та бажання. Подібні конкурси проводимо, щоб виявити у нашій області перспективні інвестиційні проекти в пріоритетних галузях економіки. Далі їх представимо потенційним українським та іноземним інвесторам, і як результат — залучимо інвестиції, покращимо економічне співробітництво та сформуємо позитивний імідж регіону, — прокоментував перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький. 

Проекти підготували за такими напрямками: агропромислова сфера, альтернативна енергетика та енергоефективні технології, інфраструктура, освіта і наука, промислове виробництво, спорт, розваги, дозвілля, туризм. Всі ці бізнес-плани оформлять у вигляді каталогу інвестиційних пропозицій Полтавської області.

Вручення нагород учасникам, що пройшли навчання Вручення нагород учасникам, що пройшли навчання

На засіданні вручили учасникам які пройшли тренінги з підготовки проектів вручили відповідні сертифікати, а також визначили трьох переможців, яких нагородять на форумі «Полтавщина інвестиційна».

Відтак:

  • ІІІ місце — проект «3D Кінозал в Бутенківській ОТГ», який отримав бал 74,27.
  • ІІ місце — проект «Розвиток альтернативної енергетики в Пирятинській міській ОТГ», який отримав 81,60 бали.
  • І місце — проект «Міні-завод ізоляції труб», який отримав найбільший бал 83,60.

Експертним комітетом також прийнято одноголосне рішення нагородити окремим відзнаками облдержадміністрації за активну участь в конкурсі «Горизонти Полтавщини» наступні проекти:

  • Будівництво заводу із виготовлення паливних брикетів;
  • Увімкни сонце — живи комфортно (будівництво сонячної електростанції Омельницької ОТГ);
  • Виробництво і продаж гіпсової плитки.
  • Фітнес-зал Стронг;
  • Створення туристичного етнокультурного центру Кибинські Афіни.

Прес-служба Полтавської ОДА