У Полтавській ОДА спортсменам та тренерам вручили сертифікати на 500 та 100 тис. грн для вирішення житлових питань

Сьогодні у приміщенні Полтавської ОДА голова облради Олександр Біленький, заступник голови адміністрації Роман Товстий, начальник Управління молоді і спорту Олександр Буцький, депутат облради Олег Сазонов зустрілися із кількома спортсменами області та їх тренерами.

Їм вручили сертифікати на отримання коштів у розмірі 500 та 100 тис. грн. Фінансова допомога націлена на вирішення соціально-побутових проблем. Ці кошти виділяються за обласною програмою розвитку фізичної культури і спорту до 2020 року.

Цього року сертифікати вручили:

·Майстру спорту України з боксу Віктору Вихристу та його тренеру Олександру Ляховому;

·Майстру спорту з веслування на байдарках та каное Едуарду Шеметилу та тренеру Олегу Камерилову;

·Майстру спорту міжнародного класу з греко-римської боротьби Ленуру Темірову та тренеру Анатолію Коханевичу;

·Майстру спорту міжнародного класу і з боротьби дзюдо Єлизаветі Каланіній і тренеру Василю Волошину.

— Ми єдина область, де виділяються коштидля поліпшення житлових умов спортсменів. Та і загалом, кожного року динаміка виділення коштів на підтримку спорту підвищується. Такі стипендії ми виділяємо вже 2 роки поспіль. Ми зацікавлені у підтримці наших земляків та пишаємося їх здобутками, — стверджує голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

За словами Олександра Біленького, цього року з обласного бюджету виділили на спортивну сферу 102 млн грн. У цю суму не входять капітальні видатки (наприклад, реконструкція чи будівництво спортивних споруд).

— Полтавщина — лідируюча область серед інших по розвитку спорту. Найкращі перемоги для нас — перемоги наших спортсменів. Коли вони стають чемпіонами, займають призові місця. Але навіть, коли щось не вдається, для нас вони все рівно переможці, — говорить заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий.

Хто вони спортсмени, які отримали кошти?

Віктор Вихрист заслужений майстер спорту з боксу. Він входить до національної збірної України. У2017-у Віктор двічі ставав переможцем міжнародного турніру класу «А», чемпіоном Європи та брав участь у чемпіонаті Світу. Минулого року він став чемпіоном України. Спортсмена тренує майстер спорту з боксу та заслужений тренер Олександр Ляховий.

Зараз Віктор планує взяти участь в Європейських іграх і пройти відбір на Олімпіаду.

—Зараз це моя основна ціль. А в загальному мої плани — покращувати свої навички, тренуватися. Сьогоднішнє нагородження — приємна новина. Я дуже вдячний керівництву області за таку підтримку, — стверджує спортсмен.

А от Ленур Теміров — майстер спорту міжнародного класу з греко-римської боротьби. У 2012-у він був учасником Олімпійських ігор у Лондоні. А минулого року зайняв перше місце командного чемпіонату України.

Серед чемпіонів є і дівчина Єлизавета Каланіна. Вона — майстер спорту міжнародного класу з дзюдо. Також входить до національної збірної та вже стала кандидатом на участь в Оліміпіаді. Дівчина працює щодня, щоб представляти область та державу на цих змаганнях.

— У середньому я тренуюся двічі в день кожного дня, окрім неділі. Зараз у мене ціль тільки одна — перемогти в Європейських іграх у Мінську та стати чемпіонкою на змаганнях у Токіо, — говорить Каланіна.

Серед спортсменів і Едуард Шеметило. Він — майстер спорту з веслування на байдарках та каное. Хлопець також входить до збірної команди. Минулого року він став срібним чемпіоном Світу. Едуард планує увійти до олімпійської збірної та взяти участь в іграх.

— Кожного дня у мене по чотири тренування. У першій половині дня займаюся на воді, потім у залі. Так само повторюю і в другій половині. Олімпійські ігри для мене зараз пріоритет роботи. А допомогу та ті кошти, які отримав від керівництва області використаю для вирішення своїх житлових питань, — розповідає спортсмен.

Нагадаємо, 2017-го грошову допомогу отримав майстер спорту України з боксу Олександр Хижняк та його тренер. А минулого року керівництво області виділили кошти для майстра спорту міжнародного класу з плавання, спортсмена з інвалідністю Юрія Божинського та його тренера.

Прес-служба Полтавської ОДА