У Полтавській ОДА розповіли про Львівський містобудівний кадастр

До Полтави завітали розробники платформи для містобудівного кадастру Львівської області. Вони розповіли про досвід створення електронної карти області та запропонували співпрацювати. 

У Полтавській ОДА провели нараду, на якій обговорили процес децентралізації та представили містобудівний кадастр Львівської області. 

Про переваги об’єднання розповіла директор Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Полтавській області Олена Морозова. Вона наголосила, що тепер влада на місцях вирішує, що необхідно побудувати чи осучаснити. Головне — дотримуватися Державних будівельних норм, постійно проводити перевірки новостворених будівель та ведення робіт. Особливу увагу приділяють доступності новобудов, адже наразі у Полтавській області гостро стоїть це питання. Найбільше порушень виявляють під час будівництва та оформлення документації. Тоді накладають штраф або зупиняють роботи на об’єкті. 

Говорили і про створення містобудівного кадастру Полтавської області. За словами начальника Управління містобудування та архітектури Ірини Особік, на початковому етапі розробники зіштовхнулися з кількома проблемами. Основна — відсутність генеральних планів територій нового зразка. Лише чотири райони з 25 мають схеми планування, якими можна користуватися. У планах — створити містобудівний кадастр області й використовувати його у повному обсязі до 2021 року. 

На зустрічі у Полтавській ОДА На зустрічі у Полтавській ОДА

Перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький наголошує, що інтерактивна карта необхідна Полтавщині. Це певна база, де знаходяться всі дані про кожен регіон. Вона допоможе при будівництві нових об’єктів. За потреби, інвестору можна продемонструвати наявні території для спорудження. Вводять параметри, які потрібні для будівництва об’єкта, і на карті з’являються відповідні місця. 

— Після створення такого електронного порталу з усією необхідною інформацією можна впроваджувати у регіони альтернативну енергетику, додатково розвивати сільськогосподарську галузь. Перед Полтавщиною відкриються нові можливості для залучення інвестицій та активнішої співпраці з іноземними компаніями, — поділився Андрій Пісоцький.

Андрій Черін (ліворуч) Андрій Черін (ліворуч)

На нараду у Полтавську ОДА запросили директора компанії «SoftPro» Андрія Черіна. Разом зі спеціалістами він розробив платформу не тільки для містобудівного кадастру Львівської області. Компанія «SoftPro» займається розробкою програмного забезпечення, створенням геопорталів, картографією та геоінформатикою. Ще у 2014 році вони почали розробляти технічний проект містобудівного кадастру для Львівської ОДА. Тепер ця система функціонує у повному обсязі: є дані як Львову, так і всієї області. 

За словами Андрія Черіна, ефективний містобудівний кадастр можливий тільки при кількох умовах: дані територій, технологічне та науково-методичне забезпечення, взаємодія всіх учасників. На зустрічі із представниками Полтавської ОДА та місцевої влади області він показав, як функціонує містобудівний кадастр Львівської області. Можна зайти на сайт та ознайомитися: gis.loda.gov.ua. Там позначені всі об’єкти, культурні пам’ятки та вільні для будівництва території. 

Створення такої електронної карти Полтавщини допоможе залучити нові інвестиції, розширити коло ділових контактів та розвивати різні галузі економіки. 

Прес-служба Полтавської ОДА