У Полтавській ОДА провели чергове засідання з надання підтримки малому та середньому бізнесу

Сьогодні в Полтавській ОДА провели засідання конкурсного комітету з відбору бізнес-проектів. Рішенням комісії виділили 126 тисяч гривень 4-ом підприємствам.

На Полтавщині діє Комплексна програма розвитку малого та середнього підприємництва на 2017-2020 роки, за окремим компонентом якої суб’єктам малого та середнього підприємництва надається фінансова підтримка по відшкодуванню кредиту, отриманого на розвиток бізнесу. Головний критерій створення робочих місць.

— За перше півріччя ми виділили кошти на реалізацію 8 бізнес-проектів. Таким чином вдалося створити 19 нових робочих місць,— розповіла директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі і залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко. — Усього на цей рік на створення робочих місць передбачений 1 мільйон гривень з обласного бюджету.

Інна Іщенко Інна Іщенко

Рішення стосовно надання підприємцям фінансової підтримки залежить від ряду факторів, а сума грошової допомоги залежить від кількості створених робочих місць.

— При цьому взяті на роботу люди не можуть бути звільнені впродовж 1 року з моменту отримання підприємством коштів. За 1 створене робоче місце програма відшкодовує 10% від суми кредиту без врахування відсотків, за 2 місця — 15%, за 3 робочих місця — 20% від суми кредиту,— пояснила Інна Іщенко.

На сьогоднішньому засіданні розглянули 5 проектів, які передбачають створення 14 нових робочих місць. Учасники конкурсу працюють в різних галузях економіки. Зокрема, вирощування зернових та олійних культур, виробництво металопластикових виробів, надання інформаційних послуг, продаж кондитерських виробів власного виробництва та шиномонтаж легкових автомобілів.

— Сьогодні остаточно затвердили відшкодування коштів 4 підприємствам на суму 126 тисяч гривень. Таким чином створили ще 11 робочих місць. Рішення стосовно ще 1 підприємця, який створив 3 робочих місця, ми перенесли на наступне засідання. Стосовно нього, потрібно провести деякі додаткові дослідження, щоб раціонально визначити суму коштів, яких він потребує. Ми, як обласна влада, маємо підтримувати активних людей які розвивають бізнес у області, — підсумувала Інна Іщенко.

Учасники Учасники

Щоб отримати фінансову підтримку відповідно до Комплексної програми, підприємець, який взяв кредит в банку, має звернутися до конкурсної комісії Департаменту економіки з документами, передбаченими умовами програми. Нагадаємо, минулого року за рахунок Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва на Полтавщині створили понад 50 робочих місць. А за перше півріччя 2018 — 35 нових робочих місць.

Прес-служба Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА