У Полтавській ОДА презентували програму соцзахисту учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС на наступний рік

У Полтавській ОДА презентували програму соцзахисту учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕСУ Полтавській ОДА презентували програму соцзахисту учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

Сьогодні керівництво Полтавської області зустрілося із представниками громадських організацій чорнобильців. Учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відзначили нагородами. Під час зустрічі працівники Департаменту соціального захисту населення ПОДА презентували програму підтримки учасників ліквідації та їхніх родин на наступний рік.

До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС керівництво обласної ради і Полтавської ОДА під головуванням Валерія Головка зустрілися з представниками обласних громадських організацій чорнобильців. 

— Ми вшановуємо людей, які в момент аварії на ЧАЕС першими прийшли на захист майбутнього здоров’я всієї нації. За наказом Президента України, шануємо справжніх патріотів, які захищали не лише український народ, — зауважив голова Полтавської ОДА Валерій Головко. — Ми завжди реагуємо на всі ваші запити й працюємо над програмами підтримки цієї пільгової категорії. Бажаю вам здоров’я, витримки, і, що важливо, настрою. Дякую за відданість вашій справі й країні.

Вручення почесних грамотВручення почесних грамот

Під час трагедії кількість ліквідаторів з Полтавської області, які виїхали на місце аварії, була однією з найчисельніших серед інших регіонів. Голова облдержадміністрації також додав, що наразі представники ГО чорнобильців області та обласна влада мають спільну позицію та постійний діалог. Під час зустрічі Валерій Головко вручив почесні грамоти й наголосив, що говорити про проблеми, які потребують уваги обласної влади — необхідно.

На зустрічі представники Департаменту соціального захисту населення ПОДА презентували ініціативи, що стосуються відпочинку й лікування учасників ліквідації аварії. Їх реалізують з наступного року за рахунок обласного бюджету. Під час складання програми врахували всі пропозиції «чорнобильців». Програму затвердять на сесії облради.

Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота

Під час зустрічі Під час зустрічі

Цього року обласна влада дофінансує всі державні гарантії, додаткові відпустки й компенсації на харчування на суму 50 млн грн. До обласної комплексної програми наступного року також увійде пільгове медичне забезпечення. Цього року воно склало два мільйони 800 тис. грн, на наступний заклали три мільйони гривень. У 2016 році в ОДА започаткували обласну програму виплат дітям з інвалідністю в розмірі двох тисяч гривень одноразовою виплатою. Наступного року така виплата зросте до 2500 грн, а також на супутню особу — шість тисяч гривень замість п`яти.

Цього року працюють два нові напрями з виплат матеріальної допомоги, один із них — оздоровлення в санаторних закладах. У 2018 році за обласний кошт вперше закуповували путівки до місцевих санаторіїв — 199 путівок придбали на мільйон 360 тис. грн. Наступного року їх закуплять на два мільйони гривень — це орієнтовно 273 путівки. Цьогорічні видатки склали сім млн 800 тис. грн, у 2019 році розраховують виплатити 10 млн 100 тис. грн.

Голова Щербанівської ОТГ Ігор Процик Голова Щербанівської ОТГ Ігор Процик

Голова Щербанівської ОТГ Ігор Процик — учасник ліквідації аварії на ЧАЕС. Він зауважив, що йому як ліквідатору і як управлінцю приємна увага ОДА, облради і міської ради до життя і здоров’я учасників операції. Їхні спільні дії та дбання про захист соціальних інтересів чорнобильців — важливі:

— Пройшло вже 32 роки з моменту ліквідації. Усі заходи, що проводить Полтавська ОДА разом з обласною і міською радами, потрібні ліквідаторам. Ця підтримка важлива — для впевненості, в тому, що вони потрібні державі й про них пам’ятають. Як чиновник це розумію і відчуваю. Коли влада звітує про зроблену роботу — це вселяє в чорнобильців-ліквідаторів надію, що вони матимуть соціальні гарантії і надалі. Ми вдячні, що є таке розуміння і співпраця.

Щербанівська сільська рада щороку матеріально підтримує місцевих чорнобильців. А 14 грудня ліквідаторів аварії зберуть у Розсошенському будинку культури, аби подякувати за героїзм і вшанувати пам’ять побратимів, яких уже немає з нами.

Прес-служба Щербанівської ОТГ