У Полтавській ОДА презентували комунальне охоронне підприємство

Сьогодні в Полтавській ОДА представили нове комунальне підприємство, що буде займатися охоронною діяльністю. Штат організації складатиметься з учасників АТО.

Ініціатива обласної влади і організації ветеранів АТО щодо працевлаштування учасників бойових дій на Сході України втілилася у створенні охоронного підприємства. На сьогодні більше 10 тисяч мешканців Полтавщини мають статус учасника бойових дій на Донбасі. Багато ветеранів АТО потребують психологічної реабілітації і соціальної адаптації. Нове підприємство наддасть змогу воїнам якнайшвидше адаптуватися до реалій життя поза зони бойових дій і зайнятися суспільно корисною справою.

— Багато комунальних підприємств в області потребують професійної охорони. Сподіваюся за допомогою учасників АТО безпека буде на рівні, — сказав голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Валерій Головко Валерій Головко

Вже визначені основні напрямки діяльності нової організації.

  1. Безпека. Працівники КП будуть займатися охороною порядку на вулицях, в громадських місцях.
  2. Охорона важливих об’єктів, майна об’єднаних громад тощо.
  3. Національно-патріотичне виховання.

Національно-патріотичне виховання — напрямок діяльності, який виник вже в ході розвитку ідеї створення комунального підприємства. На думку відповідального за цей аспект роботи КП Дмитро Пономаренко, виховання любові до України — чи не головніше завдання організації.

— Якби цим напрямком займалися належним чином на протязі усіх років незалежності, ми б зараз не мали тих проблем в країні, які в нас є, — зауважив Пономаренко.

Дмитро Пономаренко Дмитро Пономаренко

Передбачається, що підприємство самостійно визначатиме свій бюджет і не матиме фіксованих заробітних плат. Поки що воно спирається на допомогу ОДА, але в перспективі повинно вийти на самозабезпечення. Обласна влада не втручатиметься в кадрову політику підприємства. В КП обіцяють прозорий електронний документообіг і пристойні умови праці.

Наразі, подібне охоронне підприємство не є унікальним в області. В Миргородському районі з 2017 року працює організація з громадської безпеки «Щит Миргородщини». Вона створена з ініціативи РДА, яка допомогла фінансово і забезпечила організації матеріально-технічну частину.

Сергій Осип, «Щит Миргородщини» Сергій Осип, «Щит Миргородщини»

В штаті районної охоронної організації 20 ветеранів АТО. Вони займаються як охороною, так і громадським порядком. Організація співпрацює з державними підприємствами і фермерськими господарствами. За словами керівника організації Сергія Осипа, результати діяльності позитивні, злочинність в районі зменшилася.

Першочергове завдання для ОДА — офіційно зареєструвати комунальне охоронне підприємство, щоб на найближчій сесії затвердити його створення. Після презентації планують ще одну установчу зустріч, на якій розроблять дорожню карту діяльності організації.

— Хочу, щоб ми мали чіткий план того, які об’єкти будуть знаходитися в зоні відповідальності комунального підприємства, — сказав Валерій Головко.

Прес-служба Полтавської ОДА