У Полтавській ОДА обрали переможців конкурсу «Від студентського самоврядування — до самоврядування громад»

У Полтавській ОДА заслухали доповіді 20 учасників конкурсу «Від студентського самоврядування — до самоврядування громад». За результатом обрали призерів, які отримають відзнаки та грошові винагороди.

Вже одинадцятий рік поспіль у Полтавській ОДА відбувається захист наукових робіт студентів області. Цього року подали свої конкурсні роботи більше п’ятдесяти студентів. З них відібрали двадцять кращих наукових досліджень. Далі, під час засідання конкурсної комісії, презентували доповіді. Після обрали призерів. 

Щорічний конкурс студентських наукових робіт «Від студентського самоврядування — до самоврядування громад» заснувала у 2005 році Полтавська обласна рада. Його мета — сприяти суспільним ініціативам студентської молоді, залучати її до активної участі у житті територіальних громад області.

Анатолій Ханко Анатолій Ханко

До складу журі увійшли: Заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий, директор Департаменту освіти й науки Полтавської ОДА Олена Харченко, заступник голови Полтавської обласної ради Анатолій Ханко, голова Громадської ради при Полтавській ОДА Володимир Голуб, депутат облради Валерій Прядко, голова Обласного молодіжного центру Світлана Громцева.

— Одинадцятий рік поспіль ми зустрічаємо у Полтавській ОДА амбітну студентську молодь на цьому конкурсі. Я радий, що така велика кількість полтавських студентів надсилає свої творчі доробки. Ще більше тішить той факт, що вони є ініціаторами розвитку нашого міста і області. Найкращі ідеї обов`язково будуть втілені у життя, — говорить Роман Товстий.

Роман Товстий Роман Товстий

У конкурсі взяли участь студенти 2-5 курсів та студенти-магістратури вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації Полтавської області.

Студенти готували роботи з проблем місцевого самоврядування, розбудови громадянського суспільства, тем, що мають практичне значення для розвитку територіальних громад та висвітлюють результати самостійних досліджень.

Олена ХарченкоОлена Харченко

Серед основних питань наукових робіт — реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, об’єднання громад, роль молоді в організації активного дозвілля дітей і підлітків.

По завершенню, за рішенням конкурсної комісії, обрали переможців конкурсу. По кожному напрямку було декілька переможців. Зокрема, два учасники отримали перше місце, чотири здобули друге місце, а шість — третє. 

УчасникиУчасники

Як зазначив один із учасників конкурсу — срібний призер, студент Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Максим Омелян, кожна робота була унікальною та цікавою, через це складно було боротись за перемогу. 

— У своїй доповіді я розповідав, про важливість створення студентського органу, який би займався моніторингом якості освіти. Якщо студенти будуть мати можливість хоча б висловитись щодо того, як проходить викладання, моніторити студентські враження від навчання, то і якість освіти зросте. Я дуже вдячний, що мою роботу оцінили на обласному рівні. Це надихає працювати та розвиватись у громадському напрямку. 

Призери конкурсу отримають свої винагороди 7 грудня з нагоди відзначення Дня місцевого самоврядування. Їх загальна сума сягає 20 тисяч гривень.

Прес-служба Полтавської ОДА