У Полтавській ОДА обговорили забезпечення медикаментами на лікування онкохворих, взаємодію із громадськими формуваннями та безпеку на дорогах

Сьогодні на щотижневій апаратній нараді звітували про надання медичної допомоги онкохворим, участь громадськості у державній політиці та безпеку на дорогах області.

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак розповів про стан виконання централізованих заходів із надання медичної допомоги онкохворим. Також прозвітував про стан захворюваності в області. 

Щорічно серед населення Полтавської області виявляють 5 тисяч первинних онкохворих, а від злоякісних новоутворень помирає близько 3000 хворих. За розподілом територій у напрямку зниження показника захворюваності Полтавська область посіла 9 місце.

— Аналізуючи динаміку показників поширеності та онкозахворюваності за останні роки, відбувається накопичення контингенту хворих на злоякісні захворювання. Це впливає на потребу препаратів для лікування онкохворих області. Тому на виконання наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про розподіл лікарських засобів для лікування онкологічних хворих, закуплених за кошти Державного бюджету України» здійснюється централізоване постачання хіміотерапевтичних препаратів, — розповів Віктор Лисак.

Міністерство охорони здоров’я України проводить закупівлю ліків у межах виділеного бюджету. У 2016 році — 3,4 млрд грн, у 2017 та 2018 по 5,9 млрд грн. Кошти Держбюджету, виділені на закупівлю ліків, дозволяють покривати в середньому 45% від усього обсягу потреби. 

У Полтавському обласному клінічному онкологічному диспансері працює комісія з розгляду та контролю за раціональним використанням матеріальних цінностей, отриманих шляхом централізованого постачання за рахунок коштів із Державного бюджету. Кількість хворих в області, які отримали курс хіміотерапії, за 2016 рік — 2351, 2017 рік — 2290, перше півріччя 2018 року — 1343. 

У Полтавській області частину необхідних медичних препаратів Полтавський диспансер закупляв за кошти місцевого бюджету. Кошти виділяють і за рішеннями сесій Полтавської облради. За півроку за рахунок коштів обласного бюджету закупили хіміопрепаратів на суму майже 5 млн грн. Також із виділенням коштів на препарати допомагають благодійні та спонсорські організації. 

З кінця 2016 року виділяються кошти із обласного бюджету для дороговартісного лікування дітей, хворих на онко-гематологічні захворювання, у розмірі 20 тис грн. А із травня 2017 року — на дороговартісне лікування залежно від складності протокольного лікування. 

— Всі ми розуміємо, що онкологічні хвороби — серйозна проблема. І держава та область робить все можливе, щоб допомогти. Наприклад, цьогоріч Міністерство охорони здоров’я України проводить закупівлю ліків на 5,9 млрд. грн. Ми дбаємо, щоб медичні заклади були повністю забезпечені необхідними препаратами, а пацієнти отримували якісні послуги, — прокоментував перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький. 

Андрій Пісоцький та Олег Пругло Андрій Пісоцький та Олег Пругло

Учасники наради Учасники наради

На нараді також обговорили забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики. Про це розповіла директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА Вікторія Пилипенко:

— У Полтавській області проводиться робота за багатьма напрямками. Це інформування громадськості про діяльність органів влади, сприяння в роботі громадських рад та інших консультативно-дорадчих органів при органах виконавчої влади, проведення консультацій із громадськістю. Також підтримка громадських ініціатив та проведення конкурсу проектів громадських організацій, на реалізацію яких надається фінансова підтримка з обласного бюджету, та проведення спільних масових і просвітницьких заходів.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» при обласній державній адміністрації створили Громадську раду, у складі якої функціонує 12 профільних постійних комісій. У період між їх засіданнями працюють постійні комісії, де розглядають актуальні поточні галузеві питання. 

Громадською радою попередньо обговорюються проекти цільових галузевих або комплексних програм, що виносять на розгляд депутатів обласної ради. Так, протягом 2017-2018 років рада надала 67 висновків щодо відповідності проектів рішень обласної ради інтересам громадян. Протягом 2017 року провели 296 публічних та електронних консультацій із громадськістю, а протягом першого півріччя 2018 року — 180. 

Вікторія Пилипенко Вікторія Пилипенко

Також діють 25 громадських рад при районних державних адміністраціях та 3 — при Лубенській, Миргородській, Горішньоплавнівській міських радах. 

Спільно з громадськими організаціями проводяться заходи з нагоди державних свят і пам’ятних дат. Наприклад, заходи до Дня Соборності України, Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Дня захисника України, Дня пам’яті жертв голодоморів та багато інших. 

У мережі Facebook на офіційних сторінках розміщується актуальна і оперативно поновлювана інформація про події у районах та області. Районним газетам систематично надсилаються для оприлюднення матеріали про діяльність ОДА та інших органів виконавчої влади області. З метою об’єктивного інформування населення та проведення роз’яснювальної роботи. Системно така робота проводиться в Миргородському, Кобеляцькому, Хорольському, Новосанжарському, Оржицькому та Полтавському районах.

— За даними Інституту розвитку регіональної преси, минулого року сайт Полтавської облдержадміністрації посів перше місце за показниками відкритості органів виконавчої влади області. За інформацією Українського незалежного центру політичних досліджень, наша область посідає 5-7 місця за показниками залучення інститутів громадянського суспільства до процесів формування та реалізації державної політики, наявності та виконання цільових програм сприяння розвитку громадянського суспільства, — наголосила Вікторія Пилипенко.

Денис Захарченко Денис Захарченко

Також на засіданні обговорили питання безпеки на дорогах Полтавщини. Для зменшення кількості ДТП та уникнення багатьох аварій, керівництво Полтавської ОДА зустрінеться із нацполіцією, Укртрансбезпекою та Службою автомобільних доріг. За словами першого заступника голови Полтавської ОДА, це потрібно, щоб налагодити комунікацію між структурами та виправити ситуацію, що склалася. Адже після нещодавньої аварії, гостро стало питання безпеки на дорогах. 

Прес-служба Полтавської ОДА