У Полтавській ОДА обговорили стан системи цивільного захисту та надзвичайні ситуації в області

Засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і НСЗасідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і НС

Сьогодні відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і НС. Його провели голова Полтавської ОДА Валерій Головко та його заступник Роман Товстий. Також у режимі відеоконференції у заході взяли участь керівники РДА та ОТГ.

Присутні обговорили три важливих питання. Так, начальник управління з питань цивільного захисту населення ОДА Віктор Стеблянко розповів, що з 12 по 22 березня на Полтавщині відбудеться комплексна перевірка стану системи ЦЗ. Для цього в області вже проведений відповідний обсяг робіт. Але на даний час існують проблеми. Йдеться про впровадження нової системи оповіщення і паралельне існування старої системи, які між собою несумісні. Інша проблема «випливла» під час проведення технічної інвентаризації захисних споруд ЦЗ на Полтавщині. У нас таких об’єктів — найбільше серед інших областей України, але значна їхня кількість — непридатна для використання. При цьому в Україні не існує нормативної бази щодо їх списання. Інше гостре питання, яке порушив Віктор Стеблянко, стосувалося матеріального забезпечення системи цивільного захисту. Місцеві бюджети часто виділяють для цього недостатньо фінансування.

Валерій Головко Валерій Головко

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко зазначив: ці проблеми можна вирішити, тому що важелі впливу на них — у наших руках. Очільник області підкреслив:

— У нас деякі керівники плутають поняття «безпека» і «безпечність». Але голови РДА, ОТГ, міст, селищ і сіл повинні чітко усвідомити: це неприпустимо. Після комплексної перевірки Державної служби України з НС наших громад всіх рівнів, що скоро відбудеться, я отримаю відповідний моніторинг на стіл. І з приводу кожного керівника органу місцевого самоврядування та державної влади будуть зроблені відповідні висновки, обіцяю.

Окремо варто сказати про хід виконання заходів з проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту на Полтавщині. Так, масова кампанія з цього приводу почалася у 2009 році. Але станом на 1 січня 2018 року проінвентаризовано лише 55% таких об’єктів: 771 із 1408. У 2017 році інвентаризацію пройшли 32 захисні споруди. Найкраще із цим завданням — на 100% — справляються місто Горішні Плавні та Гребінківський район. Непогані показники у Чорнухинського району (94%), у міста Лубни (93%). Козельщинський, Семенівський, Пирятинський райони та Гадяч мають проінвентаризувати більше 80% своїх захисних споруд. При цьому Кременчук, Полтава та Чутівський район перетнули у цьому питанні позначку в 70%.

Але, існує два проблемних питання. Перше — повна відсутність коштів з деяких місцевих бюджетів на інвентаризацію комунальних захисних споруд. Друге — відсутність законодавчих важелів впливу на примусове проведення інвентаризації цих об’єктів їхніми приватними власниками.

Трете питання порядку денного стосувалося протидії ускладненням руху транспорту в зимовий період. З цього приводу доповідав заступник начальника Служби автомобільних доріг у Полтавській області Анатолій Мягкохліб. Керівник зазначив, що нинішня пора року нам благоволить. За весь холодний період лише 18-21 січня і лише у трьох районах області дорожньому руху тимчасово перешкодив сніговий покрив у 40 см. Із цією проблемою дорожники тоді впоралися. Вони також готові до подібного сьогодні: мають достатньо піщано-соляної суміші та 1000 тонн солі.

Окрема важлива проблема автотрас — рух ними перевантажених фур, які нещадно і щороку руйнують дорожнє покриття. З цього приводу висловився керівник Лохвицької РДА: 58 млн. грн. минулого року було витрачено на ремонт доріг в районі, а великовантажні автомобілі їх знищили у період перевезення врожаїв.

— Ця проблема актуальна для всіх районі Полтавщини, — підкреслив Роман Товстий. З цього питання він ініціює окрему нараду і разом з профільними держустановами («Укртрансбезпекою», Службою автомобільних доріг) ОДА сформує комплекс заходів, що допоможуть її вирішити.

Прес-служба Полтавської ОДА