У Полтавській ОДА обговорили розвиток фермерства

Сьогодні у приміщенні Полтавської ОДА провели нараду з питань підтримки фермерства. На ньому обговорили нагальне питання для області — передачу землі фермерам та новоствореним об’єднаним територіальним громадам, і розвиток тваринництва.

Окрім фермерів, які представляли усі райони області, участь у засіданні також взяв голова Полтавської ОДА Валерій Головко, його заступник Роман Товстий, начальник Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Вадим Чувпило, голова Асоціації фермерів та приватних землевласників «Відродження Полтавщини» Василь Бурлака та його заступник Віктор Скочко. Разом вони обговорили створення пільгових умов та відшкодування коштів для фермерів.

Стосовно механізму надання земельної ділянки ніяких змін у законодавстві немає. Але деякі законодавчі зміни з’явилися у фермерському господарстві — «Сприяння фермерству сімейного типу». Це стосується об’єднаних власників земельних ділянок, які належать до однієї родини.

Заступник голови ОДА Роман Товстий Заступник голови ОДА Роман Товстий

Заступник голови Асоціації фермерів Віктор Скочко Заступник голови Асоціації фермерів Віктор Скочко

Начальник Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Вадим Чувпило Начальник Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Вадим Чувпило

Також зараз працюватиме програма з підтримки садівництва, виноградарства та ягідництва. Так як для вироблення такої продукції потрібно багато часу та коштів Урядом розроблений проект, який передбачає більший термін оренди землі та пільгові умови. Якщо фермер укладає договір оренди, або отримує земельну ділянку на умовах аукціону, то з моменту закладення саджанців відсоткова ставка знижуватиметься до 3-5%, й оренда подовжуватиметься до 21 року.

Підтримки потребує і тваринництво. Наразі ніяких законодавчих змін у цій галузі немає. Тому Полтавщина стане ініціатором підтримки тваринництва.

— Якщо ми хочемо забезпечити людей молоком, то маємо дбати про розвиток тваринництва. Полтавщина стане ініціатором цієї ідеї. На засіданні Ради фермерів винесена пропозиція орендної плати 8%, а для новостворених 5%. Це чудова можливість, тому ми всіляко сприятимемо розвитку, — говорить голова ОДА Валерій Головко.

Голова Полтпавської ОДА Валерій Головко Голова Полтпавської ОДА Валерій Головко

За законом, кожен громадянин, який має землю в постійному користуванні та одержав державні акти, які видані до 2001 року (переважна більшість), повинен був до 1 січня 2008 року перевести цю землю на орендні відносини. Але у 2016 році набув чинності закон «Зміни до земельного кодексу», де зазначається, що земельні ділянки передаються публічно на умовах аукціону.

— Питання, які стосуються законодавчого рівня спільно з головою ОДА Валерієм Головком та фермерами області ми обговорили. Ті зміни, які ми пропонуємо внести до законодавства, які стосуються передачі землі та оренди, передамо до Верховної Ради, — стверджує заступник голови ОДА Роман Товстий. — Також цього року на розвиток фермерства з державного бюджету виділено мільярд гривень. З бюджету Полтавської області на перше півріччя — понад семи.

Прес-служба Полтавської ОДА