У Полтавській ОДА обговорили грошову компенсацію для фермерств та аудит земель

Засідання оперативного штабу захисту від рейдерстваЗасідання оперативного штабу захисту від рейдерства

У Полтавській ОДА заступник голови адміністрації Роман Товстий провів кілька засідань. Перше стосувалося грошових компенсацій кільком фермерствам у Полтавському та Глобинському районах. Далі обговорили аудит землі та захист підприємств від рейдерства.

Сьогодні відбулося два засідання під керівництвом заступника голови Полтавської ОДА Романа Товстого. На першому з них обговорили компенсацію коштів для фермерів, які займаються садівництвом та виноградарством. 

Ще 3 підприємства отримають компенсацію витрат на закупівлю саджанців 

На Полтавщині діє державна програма підтримки розвитку садівництва та виноградарства. На цей рік з бюджету виділили 300 млн грн. Ці кошти йдуть на компенсацію витрат фермерам чи керівникам підприємств на закупівлю саджанців.

— Ми відшкодовуємо 80% витрачених коштів фермерам. Більшість, хто отримує відшкодування коштів — малі та середні підприємства. Вони завжди потребують допомоги у розвитку свого бізнесу. Тим більш, коли йде закупка, і витрачаються значні кошти до того, коли отримаєш прибуток зі свого урожаю, — говорить Роман Товстий.

Роман Товстий Роман Товстий

До обласної комісії на відшкодування коштів подали заяви 9 господарств Полтавщини. Документи приймалися у Департаменті агропромислового розвитку ПОДА до 20 листопада.

На засіданні розглянули та одноголосно підтримали виплати трьом фермерствам. До цього проводилися ще два засідання. На них також розглядали компенсацію для фермерських господарств. 

СФГ «Марусин сад» знаходиться у с. Дудникове Полтавського району. На території 1,2 га вирощують горіховий сад. Цього року господарство придбало саджанці горіху на 42,9 тис. грн. ПОДА компенсує 34,3 тис. грн. 

Фермерське господарство «СФГ» Бабичівське» у с. Бабичівка у Глобинському районі також вирощує горіховий сад. На закупівлю саджанців витратили 205,8 тис. грн. Адміністрація планує компенсувати 164,6 тис. грн.

У с. Тахтаулове Полтавського району працює фермерське господарство «Гарант». Його власник вирощує яблука. Використовує крапельне зрошення. На придбання саджанців яблуні власник фермерства витратив 379,2 тис. грн. У ПОДА компенсують 303,4 тис. грн.

Аудит земельних ділянок — інструмент боротьби з рейдерством 

На засіданні оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів обговорили проведення земельного аудиту. Це необхідно для перевірки законності придбання будь-якої земельної ділянки та права користуватися сільськогосподарськими землями. 

Під час аудиту визначають можливі ризики, пов’язані з користуванням цими землями. Також надаються юридичні консультації. 

— Малим і середнім фермерам та агропідприємцям обов’язково потрібно бути юридично обізнаними. Більшість рейдерських захоплень відбуваються через незнання правових нюансів. Великі компанії та холдинги мають своїх корпоративних юристів, і не одного. Тому завжди захищенні, — розповідає заступник голови ПОДА Роман Товстий.

Зараз в області працюють виїзні пункти юридичної консультації. Це ініціатива Міністерства юстиції України, яку очільник Полтавської ОДА Валерій Головко активно підтримує.

Валерій Головко Валерій Головко

— Це співпраця багатьох служб: фахівців юстиції, Національної поліції, Держгеокадастру, нашої адміністрації. По області уже здійснили 53 виїзди до райцентрів, ОТГ, сіл та селищ, проконсультували 400 осіб. Людям потрібно бути юридичної грамотними, — стверджує Валерій Головко.

В області діє постійна «гаряча» лінія з питань захисту земельних прав: +38 095605 85 47.

Прес-служба Полтавської ОДА