У Полтавській ОДА готуються відзначити Дні пам’яті та примирення та перемоги над нацизмом

Сьогодні представники ОДА, на чолі з заступником голови — керівником апарату Миколою Білоконем, провели нараду стосовно відзначення на обласному рівні Днів пам’яті та примирення та перемоги над нацизмом. Основні урочистості з цього приводу відбудуться 5, 8 та 9 травня.

Як вітатимуть ветеранів Другої світової? 

Розпочнуть низку святкувань з привітання ветеранів Другої світової керівництвом ОДА. 45 визволителів запросять з різних районів Полтавщини для привітання у приміщенні облдержадміністрації. Їх вшанують керівники області на чолі з Валерієм Головком. 

— Голови райдержадміністрацій несуть особисту відповідальність за те, щоб ветерани безпечно і своєчасно дісталися на урочистості і так само безпечно потім доїхали по домівках, — відзначив керівник апарату Полтавської ОДА Микола Білокінь.

Кожного з гостей поздоровлять і продуктовим набором, а також запросять на урочистий обід. Аби ж літні люди успішно дісталися до Полтави і назад, їх будуть супроводжувати медичні та соціальні працівники. Крім того, з метою єднання ветеранів різних поколінь, на зустріч запросять також бійців АТО, котрі захищали Україну на Донбасі.

Вшанування загиблих у Шумейковому урочищі

8 травня представники Полтавської ОДА планують відвідати Шумейкове урочище, що за 15 км від Лохвиці. Тут у 1941 році потрапила в оточення колона штабу Південно-Західного фронту та Військової Ради. Намагаючись вийти з фашистського кільця, у цьому місці загинули близько 800 радянських солдат. 

В урочищі, біля джерела, поліг також командувач Південно-Західним фронтом, Герой Радянського Союзу Михайло Кирпонос.

Щороку, на День пам’яті та примирення, а також у річницю перемоги над нацизмом біля меморіального комплексу, відкритого тут 41 рік тому, збираються люди, аби вшанувати полеглих у Другій світовій.

Заступник голови ОДА Олег Пругло Заступник голови ОДА Олег Пругло

Голова ради обласної організації ветеранів Віктор Тесля Голова ради обласної організації ветеранів Віктор Тесля

Цьогоріч збори в урочищі відбудуться 8 травня. Туди, крім представників ОДА, прибудуть і члени ветеранських організацій міста та області. 

— До участі у скорботних заходах плануємо залучити й молодь, — відзначає Микола Білокінь.

Перша хвилина миру

Представники Полтавської ОДА також візьмуть участь і в загальноукраїнській пам’ятній акції «Перша хвилина миру». Захід пройде на центральних площах міст і завершиться підпалюванням свічки пам’яті полеглих у Другій світовій війні. 

У Полтаві «Хвилину миру» планують провести на Театральній площі. Аби залучити до участі якомога більше громадян, організують, зокрема, культурно-мистецьку програму. Запалення пам’ятного вогню у нашому місті відбудеться синхронно з іншими населеними пунктами України — о 23:00. У разі ж несприятливих погодних умов, захід перенесуть до приміщення обласного музично-драматичного театру ім. Гоголя.

Покладання квітів у День перемоги над нацизмом 

9 травня ключовим заходом у різних містах України стане покладання квітів до місцевих пам’ятних знаків. У Полтаві дійство відбудеться біля Меморіалу Солдатської слави, що по вул. Європейській. 

Керівники міста та області покладуть квіти до Вічного вогню о 9 годині. А о 10:30 аналогічний захід, разом з молебнем за упокій, проведуть на Алеї героїв АТО, розташованій на міському цвинтарі. Службу проведе Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір.

Прес-служба Полтавської ОДА