У Полтавській області провели зариблення на декількох водоймах

У Полтавській області триває процес зариблення водойм. Вже випустили мальків у Дніпро, а також у великий ставок у Семенівському районі області.

Днями під контролем Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області зарибили декілька водойм області пройшов перший етап зариблення. У Дніпро випустили 800 кг цьогорічок.

— Це дозволить підвищити рибопродуктивність водойми. Якщо зараз ми маємо близько 16-18 кг з гектар, то зариблення дозволить підвищити рибопродуктивність до понад 20 кг з га, — зазначила очільниця Полтавського рибоохоронного патруля Оксана Кулинич. 

Всього у Дніпро випустили 38 тисяч мальків — 18 тисяч мальків білого амура та 20 тисяч мальків дзеркального коропа.

Зариблення у Семенівському районі

Випуск мільків у ставок в селі Біляки Випуск мільків у ставок в селі Біляки Семенівського району

— Білий амур — меліоратор. Тому зарибнення таким видом риби ще й створює сприятливі умови для боротьби з зайвою рослинністю на водоймі. Думаємо, що наступного року рибини дзеркального коропа будуть десь 300 грам, а у білого амура взагалі не буде конкурентів в харчовому ланцюгу. Тож все має бути добре, — розповів головний спеціаліст відділу іхтіології та регулювання рибальства Полтавського рибоохоронного патруля — заслужений іхтіолог Юрій Ярцев. 

Зариблення Дніпра спільно з фахівціями рибпатруля

Зариблення Дніпра спільно з фахівціями рибпатруля Зариблення Дніпра спільно з фахівціями рибпатруля

Окрім того, заступник начальника — начальник рибоохоронного патруля № 1 обласного Управління Держриагентства зауважив, що хоча зариблення проходить під їх контролем, основну роль в зарибненні відіграють громада, користувачі водних біоресурсів та підприємці. 

— Дуже радує, що громада не стоїть осторонь. Рибалки, які на промислових суднах виловлюють рибу, також беруть активну участь у зарибненні! Це дійсно вірне відношення до природи, коли людина не лише споживає, а й підтримує те, що є, — зауважила Оксана Кулинич. 

Щорічно, з 2012 року, ми проводимо зариблення інших рибальських ділянок, які розташовані в акваторії Дніпродзержинського водосховища. За цей час ми вже випустили близько трьох тонн зарибку. На цей раз 800 кг. Наш девіз — перед тим, якщо щось взяти з природи, зробити так, щоб природі перед цим була користь. Будемо так працювати і надалі, — сказав Директор Кременчуцького розрахункового мисливсько-рибальського підприємства системи УТМР Анатолій Коваленко.

Сьогодні ж за кошти ТОВ «Сапсан-Семенівка», який здійснює свою діяльність по риборозведенню в режимі «спеціальні товарні рибні господарства», провели зариблення у Семенівському районі. Зарибили ставок у 260 гектарів, що розташований в селі Біляки. У водойму випустили 1910 кг товстолоба та 81 кг білого амура. 

— Щоб відбулося нормальне відтворення в річках і водосховищах, необхідно прибрати два основні фактори — це браконьєрство і неконтрольовані скиди води, — зауважив заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий. 

Додамо, що вилов риби регулюється Правилами любительського і спортивного рибальства. Про порушення можна повідомити за телефонами гарячої лінії: 050-747-2579; ‎096-907-5008. 

Полтавський рибоохоронний патруль