У Полтавській області підвищують безпеку дорожнього руху

Засідання обласної координаційної ради з питань безпеки дорожнього рухуЗасідання обласної координаційної ради з питань безпеки дорожнього руху

У Полтавській ОДА обговорили ваговий контроль вантажівок, профілактику дитячого дорожньо-транспортного травматизму та безпеку на дорогах області.

На Полтавщині діє Обласна програма розвитку дорожнього господарства Полтавської області на 2016-2018 роки. Її основним завданням є збереження від руйнування та забезпечення належного експлуатаційного стану доріг загального користування, доріг та вулиць комунальної власності в населених пунктах шляхом виконання робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання. Один із заходів щодо її реалізації — проведення габаритно-вагового контролю вантажівок. Сьогодні про це говорили у Полтавській ОДА на розширеному засіданні обласної координаційної ради з питань безпеки дорожнього руху. 

— Питання габаритно-вагового контролю є актуальним. Зокрема, у зв’язку із підвищенням температурного режиму на дорогах. Ми маємо таку ситуацію: будуються дороги, але ваговий транспорт нівелює всю роботу, пов’язану із будівництвом і ремонтом доріг. Тобто є багато недобросовісних водіїв, що рухаються автошляхами області із перевантаженими транспортними засобами, — наголосив перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький. 

З початку поточного року із врахуванням складних погодних умов у січні, лютому і березні працівники управління Укртрансбезпеки у Полтавській області спільно з поліцією проводили роботу зі здійснення зважувань транспортних засобів. 

— За цей період зважили 1221 транспортний засіб та виявили 103 порушень допустимих габаритно-вагових параметрів. Нараховано плату за перевезення із перевищенням допустимих габаритно-вагових параметрів — 1 млн 183 тис. грн. До держбюджету порушниками перераховано 71 тис грн, — розповів заступник начальника управління Укртрансбезпеки у Полтавській області Володимир Кужіль.

У Полтавській області існує п’ять майданчиків для розташування пересувних габаритно-вагових комплексів (ГВК). Вони розташовані на автодорозі М-03 Київ-Харків Довжанський, один — на Н-31 Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка біля села Сухинівка.

Існує необхідність облаштування таких майданчиків на в’їздах до міст Полтава та Кременчук на автодорозі М-22 Полтава-Олександрія, Н-12 Суми-Полтава та біля районних центрів області. Їх планують зробити з урахуванням пропозицій, наданих РДА, щодо будівництва та облаштування місць здійснення габаритно-вагового контролю. Також варто враховувати сезонність, вантажопотік транспортних засобів, місця розташування промислових об’єктів. Уже визначили місця будівництва та облаштування додаткових місць здійснення вагового контролю, проведені зустрічі із керівництвом міст Полтави та Кременчука. 

2-3 квітня обстежили існуючі майданчики на відповідність наказу Мінінфраструктури. Його провела комісія за участю представників служби автомобільних доріг, нацполіції, ДП «Полтавський облавтодор» та управління Укртрансбезпеки у Полтавській області. Складено відповідні акти, визначені терміни усунення виявлених недоліків. 

Учасники наради Учасники наради

— Крім того, визначили ще три майданчики для здійснення вагового контролю на автомобільній дорозі М-03 Київ-Харків Довжанський. За умови наявності облаштованих майданчиків та фінансування отриманих пересувних ГВК управління готове посилити виконання робіт зі здійснення вагового контролю на автодорогах Полтавської області, — зауважив Володимир Кужіль. 

Під час здійснення такого контролю обов’язково повинен бути присутній працівник Укртрансбезпеки у Полтавській області, органи місцевого самоврядування, працівники поліції та представники громадськості. 

До кінця року планують облаштувати територію для пунктів габаритно-вагового контролю на дорогах Н-31 Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка біля села Сухинівка, М-22 Полтава-Олександрія та ще кількох точках. 

— У зв’язку із широкою інфраструктурою, зараз ми вивчаємо питання розміщення комплексів, елеваторів, маршрутів руху. Із практики зазначу, що є певні водії, які вишукують розташування стаціонарних майданчиків. Якщо такий комплекс починає працювати, то вони просто об’їжджають іншою дорогою. Тож ми вивчаємо стратегічні напрямки, заїзди та виїзди з інших областей. Розташуємо майданчики, щоб максимально унеможливити використання транспортів із перенавантаженням, — наголосив в.о. директора Державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області» Олексій Басан.

Олексій Басан Олексій Басан

Наразі налагоджена співпраця із аграрними підприємствами, головами РДА. Вивчається питання виділення коштів на майданчики, співпраці з Укртрансбезпекою у Полтавській області. Проблеми, які обмежують, це кошти, які не передбачені цього року на майданчики та земля, яку потрібно виділити для встановлення ГВК. 

Також на нараді обговорили організацію профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму на території Полтавської області.

— Починається фаза дитячих канікул, і ми повинні все зробити для безпеки дитячого життя. Це стосується питання травматизму саме на об’єктах транспортної інфраструктури. Ми повинні забезпечити інформацією батьків та дітей, проводити різні заходи та зменшувати ризики на дорогах, — прокоментував начальник Управління інфраструктури Полтавської ОДА Сергій Марчишинець. 

Сергій Марчишинець Сергій Марчишинець

За 2017 рік в Управлінні Патрульної поліції у Полтавській області зафіксовано 58 ДТП за участю дітей, із них — 56 ДТП з потерпілими, які отримали ушкодження різного ступеня тяжкості. Одна дитина загинула, 59 — травмовано. ДТП з вини дітей за минулий рік — 4, із них — 2 ДТП з потерпілими. За поточний рік ДТП — 15, одна дитина загинула, 16 — травмовано. Із вини дітей ДТП не зафіксовано.

— Управлінням Патрульної поліції проводиться профілактика: ми навчаємо дітей правилам дорожнього руху. За минулий рік провели 469 заходів із навчання правил, охоплено 12162 дитини. За цей рік провели вже 185 занять та масових заходів, задіяно 5192 дитини. Але потрібно зосередитися на водіях, бо вони саджають дітей не пристебнутими, не використовують дитячі крісла, — розповів працівник Патрульної поліції у Полтавській області.

Сьогодні спілкувалися також про проведення Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху. Важливе завдання — організація роз’яснювальної роботи з батьками. У навчальних закладах проводять батьківські збори та заняття із залученням представників поліції. Перед канікулами проводять інструктажі, а двічі на рік — тиждень безпеки дорожнього руху. 

Прес-служба Полтавської ОДА